У Катедральному храмі вшанували пам’ять о. Михайла Вербицького

20151015_171407-1024x768Концерт, приурочений 200-річчю від народження українського композитора, автора музики гімну України – отця Михайла Вербицького відбувся у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці 15 жовтня 2015 року.

Із програмою концерту, у якій виконувалися твори відомого композитора, автора гімну «Ще не вмерла Україна», виступав колектив ансамблю «Калофонія» (художній керівник диякон Тарас Грудовий). Розпочався концерт із привітального слова настоятеля Катедрального храму, отця Мирона Гринишина до учасників концерту та до усіх присутніх.

У програмі концерту звучали твори композитора о. Михайла Вербицького. Колектив ансамблю своїм співом доносив до слухачів силу та красу таланту відомого композитора, зокрема найперше прозвучала молитва «Отче наш», покладена на музику о. Михайла Вербицького –  таке чудове виконання спонукало усіх присутніх по-особливому заглибитися в слова Господньої молитви.

Також, у виконанні ансамблю звучали твори «Ангел сповіщав», «Єдинородний сину». Окрім частини, у якій було представлено духовні твори, також згодом слідувало представлення різних світських творів митця.

Особливістю події було те, що крім виконання творів о. Михайла, було представлено цікаві моменти з життя та творчості композитора, які не були відомі широкому загалові. Наприклад, особливим моментом було відкриття того, що о. Михайло сам дуже любив грати на гітарі, а також писав окремі твори для гітари. Одразу на концерті прозвучало виконнання декількох таких творів.

Кульмінацією концертної програми було виконання гімну «Ще не вмерла Україна» у його першій редакції, яка дещо відрізняється словами та мелодією, а тому це було несподіванкою для більшості присутніх.

На завершення, ансамблю «Калофонія» від імені усіх хто прийшов на урочистий захід, подякував  о. Василь Горечко, сотрудник Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці.  «Подібно як світло просвічує темряву і з запалюванням кожної окремої свічечки у нашому храмі поширюється та розростається мерехтіння променів світла, так і ви, через ділення вашим талантом, повинні в серці завжди радіти з того, що являєтесь світлом у цьому світі». –  звернувся до колективу о. Василь – «Дякуємо вам за те, що розповіли нам та відкрили багато нового про нашого композитора, а ви зробили це в особливий спосіб, адже музика часто говорить більше ніж проста мова».

Джерело: uspinnia.org.ua