У Кохавині відбулися реколекції для аніматорів парафії с. Заріччя

DSC_06417 березня 2016 року, з ініціативи о. Михайла Микитчина, пароха парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Заріччя, що на Жидачівщині відбулися одноденні реколекції для аніматорів парафії. Вони проходили під покровом ікони Кохавинської Божої Матері в монастирі сестер згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської, а духовним провідником був о. Богдан Лопишко.

Розпочались реколекції традиційно із прослави Господа та єднання з Ним на Св. Літургії. Під час Літургії отець провів науку. Реколетант, який ще недавно сам був аніматором, мав на меті донести до молоді, що ж означає по-справжньому здійснювати це покликання. Отець Богдан розповів про те, що це слово походить від латинського “anime” – душа, а отже аніматор повинен бути душею спільноти. Священик дуже вміло заакцентував увагу на тому, що покликання аніматора – “рухати” інших до Бога, бути взірцем для ближнього і відображенням самого Ісуса Христа.

Програма реколекцій продовжилась працею в групах і розважаннями над цитатами, які дуже вміло підготувала п. Леся Микитчин. Опісля кожен міг поділитися своїми роздумами з іншими.

Після обіду, аніматори мали нагоду попрацювати на славу Божу, а саме обрати тематику та організаційні питання цьогорічної діяльності спільноти та катехитичної школи. Кожен з учасників міг подати свої пропозиції та ідеї щодо діяльності парафії загалом. Також, старші аніматори в теплій та дружній атмосфері ділились своїм безцінним досвідом, давали поради та маленькі настанови молодшому поколінню щодо аніматорської діяльності.

Після цього всі дружньо вирушили до Кохавинського монастиря, де перед чудотворною іконою о. Михайло разом з о. Богданом відслужили молебень до Пресвятої Богородиці. Наприкінці отець-реколектант провів ще одну науку, наголосивши на тому, що кожен аніматор повинен прислухатися до Голосу Божого, який так часто промовляє в тиші.

По завершенні такого насиченого дня духовної віднови, плідної праці під покровом Кохавинської Богородиці всі аніматори вирушили в дорогу додому, щоби своїм малим служінням робити великі справи на Божу славу.

 

Андрій Єднорович
парафіяльний аніматор