У Львові провели семінар-тренінг «Попередження посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Україні»

IMG_00567-11 березня 2016 року, в Львівській духовній семінарії Святого Духа було проведено семінар-треніг «Попередження посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Україні». Організатор заходу – Координаційна Рада душпастирства у кризових ситуаціях при Патріаршій Курії УГКЦ, очолювана владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийської єпархії. У семінарі взяли участь близько 200 учасників, в основному – психологи, священнослужителі, богопосвячені особи та волонтери, які у своїй праці та служінні зустрічаються з людьми, які внаслідок бойових дій на сході України потребують духовної підтримки та кваліфікованої психологічної допомоги.

Cемінар проводив спеціаліст зі США – доктор психології, один із засновників вчення про виведення учасників бойових дій із психічної травми – Френк П’юселік, в минулому військовий лікар, ветеран в’єтнамської війни, який опираючись на власному досвіді представив учасникам методи праці з особами у яких є ПТСР.

За словами організаторів, необхідність і важливість таких семінарів виникла тому що, беручи до уваги актуальну ситуацію в Україні, багато військових та їхні родини дуже часто зустрічаються з явищем постравматичного стресового розладу і потребують допомоги психологів та священиків. Як зазначив Преосвященний владика Богдан Манишин: «Сучасна війна підкидає нам щораз нові виклики. І тому, Церква, яка намагається послужити своїм захисникам, прагне постійно бути зі своїми вірними і робити те, що є необхідне для спасіння людських душ. Проводячи такі заходи, нашою ціллю є те, щоби постійно тримати на доброму рівні фах тих, хто є покликаний надавати першу психологічну допомогу нашим військовим. Такі семінари можна порівняти до людини, яка дістала від Бога дар писати ікони – вона пише, але завжди свій дар вдосконалює, над ним потрібно працювати. Тому, використовуючи безцінний досвід, який дає цей семінар, наші спеціалісти психологи, священики зможуть вдосконалювати свої знання, для того щоб ефективно та своєчасно допомагати нашим хлопцям».

Учасники семінару висловлюють схвальні відгуки про даний захід, адже знання здобуті на семінарі допоможуть їм краще зрозуміти людей з ПТСР і таким чином ефективніше працювати з  військовослужбовцями, які брали участь у бойових діях та зазнали стресу чи психологічних травм внаслідок військового конфлікту на сході України.

Сестра Людмила, СНДМ, учасниця семінару: «Найцінніше для мене з цього семінару є те, що я змогла краще відчути воїна. Я знала, що вони пережили щось дуже важке, але Френк П’юсселік своїми прикладами допоміг нам краще зрозуміти, що переживали ті хлопці. Цей семінар навчив мене, що треба бути професіоналом своєї справи, бо від кожної нашої дії залежить їхнє життя».

Пані Наталія, психолог, учасниця семінару: «Цей захід для мене це справді цінний досвід. Він дає краще розуміння процесів, які відбуваються з людиною у якої ПТСР.  Також я відкрила для себе багато нових інструментів і методик, використання яких збільшує можливості психолога допомагати цим людям».

На завершення, до учасників звернувся владика Богдан, який висловив вдячність усім за присутність і побажав успіхів та допомоги Божої у нелегкій праці з військовими та їх родинами, яка вимагає багато терпіння і молитви. Також, єпископ подякував Френку П’юсселіку за проведений семінар і бажання допомагати українцям у нелегкій для них ситуації. А насамкінець, усі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу.

Прес-служба Стрийської єпархії