У Миколаєві проведено V фестиваль церковних хорів Стрийської єпархії

WP_20151018_00718 жовтня 2015 року, в Миколаєві відбувся V фестиваль церковних хорів Стрийської єпархії, який цього року був присвячений двом знаменним датам: 150-тій річниці від дня народження праведного Митрополита Андрея Шептицького та 200-тій річниці від дня народження о. Михайла Вербицького. У фестивалі взяли участь тринадцять хорових колективів.

Це вже п’ятий фестиваль, який проходить у Стрийській єпархії. Кожний попередній фестиваль мав свої особливості, але цей  був особливий тим, що в ньому брали участь церковні хори з інших єпархій.

Це хор з м. Дрогобича (парафія блаженних священомучеників Северина, Якима і Віталія) та хор «Камертон» українців з Польщі (м. Гіжицко, парафія Святої Трійці, Перемисько-Варшавська Архиєпархія УГКЦ). З благословення Єпарха Стрийського, преосвященного владики Тараса, на святковому дійстві був присутній синкел Стрийської єпархії у справах мирян о. Олег Овсяник.

На початок, всі учасники відслужили молебень до Пресвятої Богородиці, перед іконою Борусівської Божої Матері, яка є покровителькою всіх хорів Стрийської єпархії. Програма фестивалю була традиційною, кожний хор виконував довільну програму з двох-трьох творів. Деякі хорові колективи виконували музичні твори отця М. Вербицького, що пригадало присутнім у храмі св. Миколая, про те, що цей фестиваль присвячений видатному отцю-композитору.

Наступний фестиваль відбудеться в смт Великій Любінь Городоцького району, куди й була урочисто передана ікона фестивалю. Щиро дякую всім хто спричинився до організації і проведенню цього святкового дійства. Особлива подяка нар. депутату Верховної  Ради Андрію Коту за матеріальну підтримку.

 

о. Зиновій Микласевич,
Голова відділу архітектури, культури
та сакрального мистецтва Стрийської єпархії