У Новому Роздолі відкрито молодіжний християнський центр «Синай»

26 серпня 2017 року, в м. Новий Розділ відбулося урочисте відкриття та благословення МХЦ «Синай». Відкриття центру благословив владика Богдан Манишин, який сам є почесним членом організація УМХ м. Новий Розділ. У своєму вітальному слові владика Богдан наголосив на важливості вихованні молоді: «Сьогодні особливий для вас день, коли ви отримали дім для вашої доброї справи. Дім у нашому житті займає особливе місце – він захищає від негоди, він дає затишок і сприяє нашому зростанню та розвитку. Бажаю вам продовжувати ваш шлях разом із Божим благословенням та тими цінностями, які в цьому домі плекаються».

Організація «Українська молодь – Христові» існує у Новому Роздолі з 1994 року, і з цього часу організація давала численні плоди. За допомогою наших духівників вона навчала молодь служити ближнім і завжди була відкрита на різні Божі покликання, даруючи Церкві велику кількість семінаристів та священиків. Окрім того, одним із покликань умхівської молоді стало прагнення працювати з особами з особливими потребами. З ініціативи тодішнього голови УМХ Василя Василишина на базі організації заснувався центр «Тавор», який до сьогодні виконує свою місію та діє як окрема організація.

Історія молодіжного центру в Новому Роздолі бере свій початок від моменту, коли організація «Українська Молодь – Христові» пережила своє друге народження. В 2012 році, коли духівником став о. Ростислав Височан, прийшло багато нових молодих людей. І через Божу благодать, яка дарувала силу молоді виростати для служіння ближнім, оргназіація розвивалася та стала майданчиком, на основі якого появилися нові молодіжні організації. У 2014 міська влада дала приміщення «Українській молоді – Христові» під реалізацію проекту молодіжного центру. І знову це добре дерево почало приносити плід. Таким чином, це приміщення почало слугувати не лише для УМХ, але стало новим молодіжним християнським центром, який отримав назву «Синай». Гора Синай в Біблії є особливим місцем зустрічі з Богом, місцем, де Мойсей отримує від Бога Десять Заповідей, як правдивий дороговказ у житті людини. Зі слів духівника МХЦ «Синай» о. Ростислава: «Саме тут у центрі ми намагаємось показати молодій людині правдивий шлях, дати правильні орієнтири, дороговкази, які базуються на любові до Бога та України. Християнське та патріотичне виховання стають основою нашого бачення у вихованні молодої людини, людини, яка «не лежить на дивані», за словами Папи Франциска, а здатна змінювати світ на євангельських засадах та готова свідчити свою віру. Йти вперед, нагору – це виклик який ми сьогодні приймаємо. Світ, а особливо Україна, потребує молодих людей «в черевиках» , найкраще, в черевиках учинків. «Сьогодні світ хоче від вас, аби ви були активними героями, бо життя прекрасне завжди тоді, коли ми хочемо залишити після себе слід.» (Папа Франциск)

У 2016 році на базі центру відновлює свою діяльність ВО «Тризуб» ім. С. Бандери, її головою стає Любомир Бендас. Сьогодні при МХЦ «Синай» діють громадські організації «Українська молодь – Христові», «Тризуб» ім. С. Бандери, туристичний клуб «Вертикаль», гурток «Мандрівник» БДЮТ, відбуваються різні молодіжні ініціативи: семінари, зустрічі, тренінги, реколекції та ін.

Хочемо подякувати отцям, які були нашими попередниками і тим, хто нас сьогодні підтримує: о. Миколі Міджаку, о. Степану Попку, о. Зеновію Хоркавому, о. Василю Підгайному, о. Роману Штігеру, о. Анатолію Доманському, о. Олександру Ройку.

Сподіваємося, що це – лише початок , який дасть поштовх до нових активних звершень і принесе гарні плоди для Церкви та українського народу.

Повідомив о. Ростислав Височан

 

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.