У Перемишлянах відбувся V Фестиваль Великодніх гаївок

1429620287_11180590_966472960063777_1819851006_o19 квітня 2015 року, навпроти храму св. Миколая в м. Перемишляни відбувся V Фестиваль Великодніх гаївок. Традиційно він проводиться у Томину неділю.

Хоч і погода була мінливою, але участь у ньому взяли 11 колективів. Більшість з них є постійними учасниками і щороку вражають новими гаївками.

Розпочався Фестиваль вступним словом о. Віктора Мельника та співом великоднього тропаря “Христос Воскрес” у виконанні церковного хору. Відтак слово мав міський голова О. З. Зозуля, який зазначив, що сильною є та громада, в якої багата традиція.

Першими виступали наймолодші учасники, діти ДНЗ “Сонечко”, які своїм співом з рухами додали присутнім святкового настрою. Цікавим як завжди був виступ фольклорного колективу “Криниченька” с.Вишнівчик. Дуже активно прийняли участь учні Перемишлянської ЗОШ №2 ім. о. О. Ковча. Особливістю колективу с. Кимир є виступ сільської молоді, яка з великим задоволенням представляє щороку нові місцеві гаївки. Ще більше настрою додав виступ колективу с. Лагодів, гаївки яких були в основному жартівливого змісту. Обов’язково потрібно віддати належну шану представникам сіл Коросно, Боршів та Ушковичі, та учням Перемишлянської ЗОШ №1, які своїм юнацьким голосом і злагодженим співом привертали увагу глядачів. Під час виступу фольклорного ансамблю “Бачівчанка” молодь і діти парафії зробили великий віночок, заохочуючи прєднатися усіх присутніх.

Останнім, традиційно був виступ спільноти “Адонай”, які спершу заспівали гаївку, а відтак виконали три банси. Напам’ять про участь у цьогорічному фестивалі кожний колектив отримав красивий сувенір, а саме сплетений з лози вінок, прикрашений кольоровими стрічками, квітами та писанкою і букет живих квітів. Ці сувеніри виготовляли учасники спільноти “Адонай” зі своїм провідником п. Роксоланою Гуніник.

На завершення о. Віктор подякував усім учасникам і організаторам Фестивалю та висловив сподівання, що через рік знову разом зустрінемося.

 

Джерело: http://ugccsm.org.ua/