У с. Лани на Перемишлянщині молитовно відсвяткували 200-ліття храму

21 вересня 2018 року, в день свята Різдва Пресвятої Богородиці Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський відвідав з пастирським візитом с. Лани Перемишлянського району, де з нагоди 200-річчя місцевого храму очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Єпископу співслужили запрошені священнослужителі, на чолі з адміністратором парафії о. Степаном Палієм. Участь у богослужінні взяли численні парафіяни, які зібралися, щоб молитовно вшанувати ювілей їхньої церкви.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над духовним змістом свята Різдва Пресвятої Богородиці, владика Тарас зазначив: «Сьогодні свята Церква святкує одну з найбільших подій в історії спасіння людей, народження Божої Матері. Без віри ніхто з людей не може збагнути тайни Богоматеринства Пречистої Діви Марії. Це назаретське дівчатко, народжене від похилих віком батьків Йоакима та Анни, виховане у Єрусалимській святині, було від віків вибране Божим Провидінням задля сповнення обітниці, котра зветься Протоєвангелієм. Її Господь проголосив у раю після гріхопадіння перших людей сповіщаючи, що потомство жінки знищить силу змія спокусника».

«Це провіщення почало здійснюватися через даровану Марії Божу милість, яка очікувала Її згоди прийняти Боже Слово до свого серця щоб Воно оселилося в Її дівственному лоні. Марія вибрала за свою частку ціложиттєву співпрацю з благодаттю Всевишнього. Від свого зачаття Вона була Непорочним Храмом Святого Духа, приготованим стати новим початком Бого-людської єдності. Її Богоматеринство є непорушеною брамою, через яку Христос Спаситель вступив до свого народу, звіщаючи радість спасіння всій вселеній…», – продовжив єпископ.

Далі владика Тарас наголосив, що «Святкуванням Різдва Богородиці ми дякуємо Богові за незбагненні дороги Його провидіння, якими Він провадить нас до неба. Через народження Діви Марії та її послушність Божій волі, ми звільнилися від влади смерті та були всиновлені Богом. В цьому є заховане для нас послання про те, як життя однієї людини, прожите у відповідності з Божою волею, може змінити історію світу. У святі Різдва Богородиці ми дякуємо Богові за дар життя, бо як життя саме, так і все добре, що його наповнює, ми отримуємо від Нього; дякуємо за приклад, як надіятись на Бога навіть тоді, коли все виглядає абсолютно безнадійним: постава Марії під Хрестом навчає нас надії, яка запрошує бачити далі поза Хрест, щоб потім стати свідками Воскресіння, бо ж «надія {на Нього} не засоромить».

За словами єпископа: «Свято Різдва Пресвятої Богородиці провіщає початок нашого спасіння, тому спонукує нас замислитися над своїм місцем і роллю у цьому світі, над місцем та Божим покликанням наших дітей і онуків. Все сотворіння радується Різдвом Приснодіви Марії. Бо родиться Вона щоб започаткувати відродження з тління всього людського роду до життя безконечного. Вона є живим небом, тому дарована їй виняткова благодать проголошує Її Матір’ю всіх спасенних. Вона є нашим звільненням від прокляття та подателькою Божого благословення. Як бездоганним і святим було життя Богородиці, так є для нас непорушним і непереможним Її заступництво перед престолом Всевишнього по Її Успінні».

Завершуючи проповідь владика Тарас закликав присутніх: «Тож просімо у нашого Спасителя через заступництво Пречистої Діви для себе відваги її віри, щоб ми не шкодували ні для себе, ні для своїх дітей Бога та не шкодували себе і їх для Бога, задля свого і їх щасливого, гідного та Богу приємного життя».

Після закінчення Літургії, Архиєрей привітав усіх парафіян з ювілеєм храму, висловив подяку за жертвенність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви. У свою чергу, о. Степан Палій подякував владиці Тарасу за візит та спільну молитву. Після цього єпископ вручив подячні грамоти жертводавцям і парафіянам храму.

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.