У Сокалі відбулася хіротонія єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози)

У Сокалі на Львівщині 12 липня 2018 року відбулася Архиєрейська Хіротонія новопризначеного Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози). Хіротонія відбулася під час Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди престольного свята катедрального собору Святих верховних апостолів Петра і Павла в Сокалі. Головним святителем був Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, а співсвятителями – Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, та Преосвященний владика Михайло, Єпарх Сокальсько-Жовківський. Участь у богослужінні взяли також і єпископи Стрийської єпархії.

У проповіді до вірних Предстоятель УГКЦ зауважив, що перед нашими очима Христос покликав до єпископського служіння, настановив пастирем для українського народу ще одного Свого слугу. Ми стали свідками хіротонії нашого співбрата – владики Петра.

Хто такий єпископ? Це наслідник апостолів. «Сьогодні ми одержали нового наслідника апостолів, який нестиме у світ Боже слово, якому доручено в особливий спосіб проповідувати Святе Євангеліє, навчати людей дороги до спасіння», – сказав Блаженніший Святослав.

Крім учительського уряду, за словами Архиєрея, єпископ має ще освячувати Божий народ. Себто передавати всю повноту Святого Духа, яка сьогодні на нього зійшла, Божому людові, уділяти Святі Тайни, висвячувати нових священиків, будувати Царство небесне на землі, Царство Боже, яке вже є між нами, як каже Христос.

Новообраний владика також сьогодні отримав єпископський жезл – знак особливого пастирського служіння, служіння, яке ми називаємо управлінням. Тобто вести за собою до Бога, до вічного життя тих людей, ті душі, які Господь Бог йому повірить.

Вірні також спостерігали ще один жест – правицю сопричастя, яку подали нововисвяченому єпископові. Після того, як він одержав єпископську хіротонію, усі владики відкрили йому свої обійми і кожен йому сказав: «Мир тобі, мій брате, і співслужителю».

«Ми впровадили його в колегію наслідників апостолів, його признали одним із нас. Важливо, що тут присутні також владики латинського обряду. Тож сьогодні владика Петро увійшов у сопричастя з усіма наслідниками апостолів у Вселенській Церкві, які перебувають у єдності з наслідником апостола Петра наших днів. Ми сьогодні бачили живу ікону Вселенської Церкви», – додав Глава Церкви.

Предстоятель особливо привітав владику Михайла (Колтуна), Правлячого архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії. «Ви сьогодні одержали співпрацівника у проповідуванні Божого слова», – сказав проповідник.

Глава Церкви також привітав владику Петра з цим днем. «Дякую Господу Богові, що в імені Святішого Отця і нашого Синоду я був першим, який відкрив до вас обійми сопричастя. Пригадую, як здригалося ваше серце, коли ви почули про поклик до апостольського служіння. Як непросто вам давалося рішення. Але з якою вірою ви відкрилися на Божий поклик! Ми знаємо, що від сьогодні у вашому житті все зміниться. Але будьте певні, той, хто спирається на скелю Петра, не захитається повіки», – запевнив Глава Церкви.

 

Фото: о. Роман Гонтарик
Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.