У сонячній Хорватії завершився ІІ заїзд табору “Зелен-світ”

 20-29 серпня 2018 року в хорватському м. Селіне відбувся ІІ заїзд сімейного табору “Зелен-світ”, який організувало Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ в особі о. Олега Кобеля та о. Ярослава Турика, екореферента Жидачівського р-ну. В таборі взяло участь близько 20 родин з кількох єпархій УГКЦ загальною кількістю 60 чоловік. Успіх попереднього табору показує те, що п’яту частину всіх учасників ІІ заїзду складали люди з попереднього “Зелен-світу”, який відбувався майже місяць до того.

Від попереднього заїзду програма табору відрізнялася тим, що окрім екологічної він мав і спортивну складову. Спеціально запрошений тренер двічі на день проводила тренування з оздоровчої гімнастики на березі моря. Чудові краєвиди Адріатичного моря в поєднанні з вершинами гір Національного парку Паклєніца ніби самі промовляли про велич Бога Творця. Щовечора була добра нагода позайматися ігровими видами спорту. На щоденній Літургії всі учасники табору отримували духовні імпульси, щоб мати змогу зустрітися з Богом посередництвом краси Його творива. Майже всі приступили до св. Тайн Покаяння та Євхаристії.
Кілька екскурсій до м. Задар, Стари Град і відвідини Національного парку Паклєніца справили на всіх незабутнє враження. Дуже доброю нагодою познайомити хорватів з українською піснею і танцями було відзначення Дня Незалежності України. В цей день була і подячна Літургія, і пісенно-танцювальний флешмоб, і малюнки на асфальті і участь у Всеукраїнській молитві за Україну і, звичайно все це в українських вишиванках.
Дуже гарно і самобутньо на таборі святкували свято Успіння пресвятої Богородиці. Вечірня з Литією, приготування зілля та вінків для освячення, Божественна Літургія, освячення зілля і Мирування – все це немов уприсутнювало все наше, українське тут, за тисячу кілометрів від України.
Подібні табори Бюро екології буде організовувати і надалі. Дуже хотілося б, щоб участь в них взяло ще більше людей, щоб мати змогу тут під дією Духа Святого пережити своєрідне екологічне навернення. Велика вдячність керівнику Бюро екології УГКЦ п. Володимиру Шереметі, якому вдалося організувати тісну міжнародну співпрацю в духовно-екологічній ділянці з місцевою громадою в особі о. Марінко Єлісевіча та Задарської архиєпархії.
Повідомив о. Олег Кобель
Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.