У Страсний четвер владика Тарас здійснив Чин умивання ніг священикам єпархії

5 квітня 2017 року, у Великий (Страсний) четвер, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. Великий четвер є днем, коли під час Тайної Вечері, Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії і Священства. Крім того, під час Тайної Вечері Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам Стрийської єпархії.

Після прочитання Євангельського уривку, звертаючись до присутніх душпастирів, владика Тарас зазначив: “Сьогодні дякуємо Господеві за дар Христового священства. За дар, що ми маємо участь у Його Слові, яке покликані голосити, участь у Його Милосерді, яке маємо об’являти людям і участь у Його жертві та Воскресінні. Слова Євангелії про те, що апостол Петро відрікшись від Христа, гірко заплакав, мають нам наголосити на тому, що люди починають усвідомлювати правдиві цінності свого життя тоді, коли їх втрачають. Маємо зробити іспит сумління, для того щоб переосмислити те, що є нам даровано у священстві і чи ми цей дар і послання сповняємо. Це покликання проповідувати Боже слово і своїм свідоцтвом стати віддзеркаленням втіленого Божого Слова. Ми покликані своїм життям об’являти Боже милосердя, яке є серцевиною нашої проповіді та служіння через уділення покаяння, і тоді стати з Христом жертвою для того, щоб свідчити про Його Воскресіння”. Далі, єпископ зачитав послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів на Великий четвер, у якому наголошується на важливості катехитичного служіння, що є першорядним обов’язком кожного священнослужителя.

Після заамвонної молитви, під час читання Євангелія, владика Тарас оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом священикам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній з дванадцяти священиків провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом. А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священиків Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого миру і веселих Великодніх свят.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.