У Стрийській єпархії розпочалися екологічні місії

IMG_20151005_1048475 жовтня 2015 року у с. Великі Дідушичі, на Стрийщині відбулися екологічні місії. На запрошення о. Василя Федоровича на парафію до цього села прибув о. Олег Кобель, референт Бюро екології Стрийської єпархії.

Перед початком уроків у місцевій школі, як і було заплановано раніше, всі вчителі та учні молилася Молебень до Богородиці, який очолив о. Михайло Підперигора, сотрудник парафії с. Великі Дідушичі. Після спільної молитви до Богородиці і подячної молитви до Бога Творця, референт екологічного бюро звернувся до всіх присутніх із духовним словом, заохочуючи до християнського світосприйняття оточуючого світу, живої і неживої природи. 

Після слова проповіді, відбулася зустріч із учнями 8-11 класів, щоб у формі лекції, підкріпленої відеорядом розказати про конкретні кроки, які треба робити для збереження довкілля. Важливе місце у цій лекції займало питання збереження божих дарів, дарованих Творцем людині, звучали приклади раціонального використання енергії, воли, грунтів і т.д. Для шкільної бібліотеки було передано літературу, та буклети про діяльність Бюро екології.

Наступним етапом місій стала Божественна Літургія у місцевому храмі Стрітення Господнього. Екореференту співслужив парох парафії о. Василь Федорович. Після читання Євангелія, о. Олег мав слово до вірних парафії, зібраних у храмі про важливу складову віри кожного, чим є християнська відповідальність за довкілля. Чимало було сказано про практичне застосування екологічних знань у житті села. Зокрема заторкнуто проблеми підпалів листя і сухотрав’я, економії води, світла, тепла, уникання пластикової похоронної атрибутики та ін. Також, о. Олег наголосив на важливості особистої молитви подяки за Божі дари і перепрошення до Господа Бога за всі ті екологічні гріхи, якими ми Його ображаємо.

Після Літургії о. Василь Федорович подякував від імені парафіян свого храму Бюро екології за ту працю, яку докладає Церква в справі збереження довкілля і поширенню екологічних знань. З іншого боку для парафії було передано світлодіодні прожектори, як подарунок від екобюро задля популяризації новітніх енергозберігаючих технологій.

Після богослужіння відбулася зустріч священиків з головою Дідушицької сільської ради п. Олексієм Іликом, щоб обговорити нагальні проблеми села. Зокрема, піднімалася тема засмічення довкілля, підпалів листя і сухої трави, збереження фауни, співпраці парафії і виконавчої влади у питаннях екології. Сільський голова дізнався про працю Бюро з нового буклету, який вповні передає різносторонню діяльність Церкви для збереження довкілля. Йому також було передано інші буклети і флаєри на екотематику. Так завершився перший день екологічних місій на теренах Стрийської єпархії.

Повідомив о. Олег Кобель,
референт Бюро екології Стрийської єпархії