У Стрийській єпархії розпочався духовно-патріотичний табір «Гарт»

100_0698 (1)22 червня 2015 року в смт Журавно Жидачівського району розпочався християнський табір «Гарт ІІ», що має патріотичне спрямування. Організатором табору виступив Голова комісії «Справедливість і Мир» Стрийської єпархії о. Олег Кобель.

Допомагають йому на таборі о. Микола Стручинський і кілька семінаристів та аніматорів. Керуючим табору є довголітній викладач Державного Ліцею з військовою підготовкою ім. Героїв Крут – підполковник Сергій Чуканов. Матеріальне сприяння для табору надав БФ «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ».

В перший же день табору хлопці з м. Стрия, м. Перемишляни, Івано-Франківська, Львова, с. Кавська, с. Гірське, с. Нове Село що є учасниками семиденного табору-вишколу, познайомилися із військовою дисципліною та особливостями військового розпорядку дня. Увечері відбулося інтерактивне знайомство.

В день відкриття табору, після Божественної Літургії та перед відкриттям дня, кожен учасник отримав однострій, що складається з головного убору і футболки з написом «Гарт». Цього ж дня таборовики вчилися виконувати військові команди, шикуватися та ходити строєм. Особливо запам’ятався приїзд дзюдоїстів з м. Стрия, які показали кілька прийомів самооборони і з якими була можливість помірятися силою. На прощання, було зіграно товариський матч між гартівцями та дзюдоїстами, у якому вже перемогу святкували гартівці.

Серед запланованих заходів в найближчі дні є вивчення прийомів рукопашного бою, стрільба з пневматичної гвинтівки, вивчення історії української армії та історії краю, запізнання з пластунською піоніркою та ін.

 Щодня на таборі служиться Служба Божа та відбувається молитва за Україну о 21:00 год. Чимало місця на таборі надається фізичному вихованню. Заплановано футбольні та волейбольні матчі, змагання з настільного тенісу та естафети. Табір триватиме до 29-го червня 2015 року.

о. Олег Кобель