У Стрийській єпархії відсвяткували день катехита

22 вересня 2018 року, в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию, відбулися молитовні святкування Дня катехита. Архиєрейську Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, який уділив своє благословення катехитам Стрийської єпархії на новий навчальний рік. Після завершення Літургії кожен катехит отримав з рук владики Тараса посвідчення і благословення на катехитичне служіння.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас наголосив на важливості присутності родини у процесі катехитичного виховання: “Дуже часто з нашого катехитичного служіння випадає той аспект, про який нам нагадує сьогоднішній день, у якому вшановуємо святих Йоакима і Анну – батьків Божої Матері. Ані Церква, ані школа не зможуть виховувати і формувати зрілу людську особистість, якщо в цій ділянці праці не є задіяна родина… Тому, нашим пріоритетним завданням у навчанні Божого народу християнської віри, одним з найважливіших завдань нашої катехитичної праці є те, що ми мусимо звернути увагу на родину і знайти спосіб як зробити родину першою катехитичною школою”.

“Тому наша сьогоднішня зустріч – це нагода спільно замислитися над тим як нам далі проповідувати Христа, розп’ятого і воскреслого. Маємо почати будувати фундамент, щоб на ньому виростали міцні конструкції Христової Церкви. Не можемо служити для того, щоб отримати лише кількість – ми маємо працювати заради майбутнього. Ми повинні зрозуміти, що наше послання – це послання від Христа “Ідіть і навчайте усі народи”.  Він сказав це кожному, хто повірив у Нього. Тому катехизація починається ревізією своєї власної віри, свого стилю життя. І цей мандат, ці посвідки, які ви отримаєте сьогодні, є більш ніж просто дозвіл Церкви вчити катехизму людей, це є виклик до того, щоб кожен катехит став оборонцем правди перед тими негативними явищами, які проникають у наше суспільство” , – сказав продовжуючи Архиєрей.

Також в часі проповіді єпископ поділився з присутніми ідеєю створення у Стрийській єпархії душпастирсько-катехитичного інституту, який буде мати за завдання реорганізувати катехитичне служіння та підвищувати кваліфікацію катехитів.

Завершуючи проповідь владика Тарас закликав катехитів: “Сьогодні маємо об’єднатися у одну велику родину людей, посланих Богом. Хай сьогоднішня Літургія буде для нас спільною молитвою через руки Пресвятої Богородиці, щоб вона випрошувала для нас мудрості її батьків, витривалості і вірності, дару Святого Духа, щоб ми усвідомлювали своє служіння як дар іншим. Ми маємо дати людям доступ до Христа і від цього нашого служіння залежить спасіння людей”.

Святкування Дня катехита продовжилось у Домі Милосердя, який діє при катедральному храмі, де учасники свята зустрілися з владикою Тарасом і мали можливість поспілкуватися з єпископом, поставивши йому свої запитання. Владика відповідав про гендерну ідеологію, а зокрема в який спосіб на неї реагувати, про катехитичний інститут та перспективу співпраці між парафіяльними катехитичними школами.

Прес-служба Стрийської єпархії

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.