У Стрийській єпархії завершився курс формації членів парафіяльних рад

30 березня 2017 року, завершився курс формації членів парафіяльних рад, паламарів, дяків, скарбників, лідерів мирянських спільнот Стрийської єпархії, який організувала єпархіальна Комісія у справах мирян Стрийської єпархії. Впродовж березня (9, 16, 23, 30) цей формаційний курс охопив дев’ять деканатів Стрийської єпархії: Бібрський, Перемишлянський, Унівський, Новострілищанський, Новороздільський, Миколаївський, Жидачівський, Журавенський та Ходорівський деканати. Слід зазначити, що у минулому 2016 році було проведено аналогічний курс у інших 7-ми деканатах Стрийської єпархії: Городоцькому, Комарнівському, Добрянському, Дашавському, Любінецькому, Моршинському та у деканаті м. Стрий, таким чином вдалось охопити усі 16 деканатів Стрийської єпархії.

Основною ціллю зустрічей є пояснення природи та місії парафії, основ пасторального та економічного планування, джерел християнського служіння та управління дарами в рамках стратегії УГКЦ «Жива парафія». Під час зустрічі, участь у якій взяли священнослужителі та члени парафіяльних рад деканатів, було презентовано «Парафіяльний правильник Стрийської єпархії УГКЦ», згідно якого є унормоване життя та служіння у парафіях.

Кожна зустріч розпочиналася спільною молитвою до Святого Духа, а відтак із доповіддю виступив канцлер Стрийської єпархії, отець-доктор Володимир Ждан, який допоміг учасникам зустрічі зрозуміти історичні чинники та вказав на потребу зміни мислення та світогляду, щоб відійти від радянських «церковних комітетів» і десяток та створити дорадчі спільноти на парафіях – парафіяльні ради. Окрім цього, о. Володимир представив посібник для формації членів парафіяльних рад «Ідіть і ви в мій виноградник», а також презентував «Парафіяльний правильник Стрийської єпархії» та статути діяльності пасторальних та економічних рад, якими мають керуватися всі парафіяльні спільноти єпархії.

Після доповіді, учасники мали можливість поставити запитання доповідачеві та отримати змістовні відповіді. Закінчилася зустріч спільною молитвою та короткою трапезою, а всі учасники формаційної зустрічі отримали посвідку про участь у формації членів парафіяльних рад.

Повідомив о. Петро Монька

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.