У Стрию говорили про розвиток соціального служіння на парафіях

img_829315 вересня 2016 року, в приміщенні управління Стрийської єпархії відбулася зустріч, присвячена розвитку “дияконії” (соціального служіння) в парафіях єпархії.  Варто зазначити, що саме ця тема була головною на цьогорічному Синоді єпископів УГКЦ, який відбувався у Брюховичах на початку вересня. На запрошення єпископів, до Стрия завітала доповідачка Синоду, п. Ксенія Гапій зі США, яка поділилася досвідом служіння та розповіла учасникам зустрічі про масштаби соціального служіння та ініціативи, які здійснюється на її парафії.

Зустріч розпочалася спільною молитвою, після чого доповідачка представила слухачам про проекти соцільного служіння та благодійну працю на парафії Святого Івана Хрестителя в м. Ньюарк, штат Нью-Джерсі (США), а зокрема про три основні її напрямки: допомога парафіянам, допомога потребуючим мешканцям міста, де розташований парафіяльний храм і допомога потребуючим в Україні. Також, пані Ксенія розповіла про допомогу парафіян з її парафії біженцям, інвалідам, незрячим, голодним, бездомним, а також постраждалим від війни на Сході України та про останню акцію, присвячену рокові Божого милосердя – подарувати 2016-тьом потребуючим особам в Україні по 10 доларів.

Завершуючи доповідь, п. Ксенія наголосила “Хоча людському горю немає краю, ми віримо і ми переконані, що людському милосердю також немає краю, його просто треба постійно в людині розбуджувати. Кожен може в якийсь спосіб пригорнути потребуючу людину. Ми можемо говорити довго і багато, але ким би ми не були, ніхто з нас не має права задовільнятися самими словами. Всі ми мусимо служити прикладом милосердя, бо світ, в якому ми живемо не буде слухати наших слів, але буде наслідувати наш приклад”.

Після завершення доповіді, пані Ксенія радо відповіла на запитання учасників зустрічі, а насамкінець, канцлер Стрийської єпархії о. Володимир Ждан, від імені присутніх подякував п. Ксенії за візит, а також за великий приклад жертовності та побажав сили і наснаги у праці, яку вона виконує на славу Божу.

Прес-служба Стрийської єпархії