У Стрию молодь зібралася з нагоди Всесвітнього Дня Соціальної Справедливості

21 лютого 2015 000_0036року, з благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Єпарха Стрийського Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир» спільно з Комісією у справах молоді проводили з’їзд членів молодіжніх спільнот, організацій та рухів Стрийської єпархії з метою участі в Молитовній Акції «Вервиця Миру – молитовна солідарність України». У ньому взяло участь близько сорока учасників зі Стрия, Жидачева, Нового Роздолу, с. Гніздичів, смт. Журавно, с. Кавське, с. Пчани, с. Семигинів, с. Покрівці.

У Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці було відслужено Божественну Літургію за мир в Україні, яку очолили о. Олег Кобель, Голова Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» у співслужінні з о. Олександром Ройком, Головою Молодіжної комісії. Після читання Євангелія, о. Олег Кобель звернувся до молоді і зачитав заклик Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» до спільнотної та особистої участі у Молитовній Акції «Вервиця Миру – молитовна солідарність України».

Після Літургії, о. Олександр Ройко дав свідчення своєї участі, як капелан в зоні АТО, щоб передати молоді той дух віри та надії, яким просякнуті всі, хто сьогодні воюють на Сході. Після перегляду короткометражного фільму про капеланське служіння священиків в АТО «Цінувати чоловічі сльози», молодь помолилася перед Чудотворною іконою Ліської Богородиці вервицю із такими моліннями-наміреннями за мир в Україні:
1. За Боже благословення миру для України та за ласку щирого навернення і покаяння;
2. За українське державне управління та за військо;
3. За убієнних жертв за гідність та свободу України, за тих, що загинули внаслідок військових дій в Україні;
4. За тих що терплять, за родини загиблих, за поранених, за біженців, за постраждалих внаслідок воєнних дій в Україні;
5. За ласку Божої мудрості і справедливості для українського народу, за Боже милосердя тим, що ворогують і ненавидять.

На завершення спільної молитви у храмі, надворі біля фігури Богородиці всі разом помолилися Панахиду за загиблими на Майдані і в зоні АТО.

На цьому захід не завершився, а продовжився вже у приміщенні Народного Дому м. Стрия. Там відбулося спільне знайомство і представлено плани співпраці Молодіжної комісії і Бюро екології Стрийської єпархії з молодіжними спільнотами єпархії.

000_0038Зокрема, о. Олег Кобель, референт Бюро екології представив молодіжним лідерам Великопосну ініціативу та запропонував взяти активну участь у конкретних заходах для екологічного навернення в часі Великого посту. Було роздано буклети про Великопосну ініціативу і вирішено в часі другого тижня посту на парафіях провести збір макулатури, щоб направити виручені кошти на потреби воїнів в зоні АТО. Крім того, молодь єпархії долучатиметься до акцій з прибирання та насадження дерев.

Заступник Голови Молодіжної комісії Стрийської єпархії, п. Мар’яна Ярич представила поле до співпраці та координування спільних молодіжних заходів у єпархії. Було заслухано пропозиції зі сторони молодіжних організацій щодо важливості постійних зустрічей та узгодження спільних заходів. П. Мар’яна подала своє бачення подальшої праці, зокрема запропоновано провести з’їзд Молоді Стрийської єпархії у Квітну Неділю цього року.