Презентовано «Парафіяльний правильник Стрийської єпархії УГКЦ»

img_941219 жовтня 2016 року, на парафії Всіх святих українського народу в м. Стрию, розпочалася серія формаційних зустрічей для членів парафіяльних рад, паламарів, дяків, лідерів мирянських спільнот Стрийської єпархії, яку організувала єпархіальна Комісія мирян і сім’ї. Основною ціллю зустрічей є пояснення природи та місії парафії, основ пасторального та економічного планування, джерел християнського служіння та управління дарами в рамках стратегії УГКЦ «Жива парафія». Під час зустрічі, участь у якій взяли священнослужителі та члени парафіяльних рад деканату міста Стрия, було презентовано «Парафіяльний правильник Стрийської єпархії УГКЦ».

Зустріч розпочалася Молебнем до Христа Милосердного, який очолив о. Олег Овсяник, синкел з душпастирства мирян Стрийської єпархії.

Після богослужіння, в Будинку духовної просвіти, з доповіддю виступив канцлер Стрийської єпархії, отець доктор Володимир Ждан, який допоміг учасникам зустрічі зрозуміти історичні чинники та вказав на потребу зміни мислення та світогляду, щоб відійти від радянських «церковних комітетів» і десяток та створити дорадчі спільноти на парафіях – парафіяльні ради.

Окрім цього, о. Володимир представив посібник для формації членів парафіяльних рад «Ідіть і ви в мій виноградник», а також презентував «Парафіяльний правильник Стрийської єпархії» та статути діяльності пасторальних та економічних рад, якими мають керуватися всі парафіяльні спільноти єпархії.

Після доповіді, учасники мали коротку перерву, а відтак відбулася праця в групах, в часі якої усі могли краще зрозуміти завдання і роль мирян у житті парафіяльної спільноти. Закінчилася зустріч спільною молитвою, а всі учасники формаційної зустрічі отримали посвідку про участь у формації членів парафіяльних рад.

Варто зазначити, що подібні формаційні зустрічі відбуватимуться у всіх деканатах Стрийської єпархії.

Прес-служба Стрийської єпархії