У Стрию проведено пособорову конференцію і курс з формування парафіяльних пасторальних планів

IMG_90769 листопада 2015 року, в приміщенні Будинку Духовної Просвіти на парафії Всіх Святих українського народу в м. Стрию, в рамках Інституту постійної формації духовенства Стрийської єпархії, проведено пособорову конференцію і курс з формування парафіяльних пасторальних планів, відповідно до рішень Синоду Єпископів та резолюцій VI сесії Патріаршого Собору, які відбулися у серпні-вересні цього року. Зустріч, у якій взяли участь понад 50 священнослужителів, які душпастирюють на парафіях Стрийського району, очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський.

Усі присутні розпочали зустріч молитвою до Святого Духа, а відтак, владика Тарас у вступному слові представив основну мету зустрічі духовенства – детальніше ознайомитися та проаналізувати рішення Собору, а також практично підійти до творення пасторального планування у парафіях єпархії. «Головним нашим завданням є проповідувати Слово Боже» – зазначив єпископ.

Після цього, канцлер Стрийської єпархії о. д-р Володимир Ждан представив присутнім резолюції VI сесії Патріаршого Собору, які стосуються безпосередньо парафіяльного рівня.

У другій частині зустрічі, представляючи пропозицію пасторального планування на парафіях, владика Тарас наголосив на важливості катехизації в парафіях, закликав присутніх чітко дотримуватися інструкцій щодо служіння Божественної Літургії, а також вказав основні напрямки, якими повинні керуватися душпастирі під час створення пасторального планування, а саме: Літургія, катехизація, служіння, свідчення, єдність-сопричастя.

А насамкінець, директор інституту постійної формації о. Олег Овсяник, синкел Стрийської єпархії коротко ознайомив присутніх з діяльністю та програмою інституту. Варто зазначити, що подібні зустрічі проводитимуться цього тижня для духовенства Миколаївського (10 листопада), Жидачівського (11 листопада), Перемишлянського (12 листопада) та Городоцького (13 листопада) районів, які входять до Стрийської єпархії.

Прес-служба Стрийської єпархії

Довідка:

Інститут постійної формації духовенства Стрийської єпархії утворено у вересні цього року, на основі освітніх курсів для священиків і дияконів. Зустрічі інституту відбуватимуться у районних центрах Стрийської єпархії чотири рази на рік.