У Стрию владика Тарас рукоположив двох священиків та диякона

28 липня 2018 року, в день празника святого рівноапостольного князя Володимира Преосвященний владика Тарас (Сеньків) Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. В часі богослужіння єпископ рукоположив у пресвітери дияконів Ігоря  Меховського і Тараса Овсяника та уділив дияконські свячення піддиякону Андрію Чмиру. Також цього дня в часі Літургії, молитовно згадуючи 1030-річчя хрещення Русі-України, духовенство і миряни відновили свої хресні обіти. Владиці Тарасу співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан (Манишин), духовенство катедрального храму та запрошені священнослужителі.

У своїй проповіді, владика Тарас розважаючи над словами Євангелія та чеснотами святого князя Володимира, наголосив: “В історії є зустрічі та рішення, які змінюють життя конкретної особи на життя до і життя після. Сьогодні ми згадуємо пам’ять святого і рівноапостольного князя Володимира, у святому хрещенні названого Василієм. Просвічений благодаттю Святого Духа, цей колись войовничий та жорстокий язичник, пройшов крізь ворота – Христа, щоб стати причасником Того, Котрий прийшов «щоб ми мали життя і достоту його мали»”.

Продовжуючи, єпископ зазначив, що зустріч Володимира з Христом та його хрещення, змінили не тільки його власне життя, але й життя всього українського народу: “Саме завдяки добрій волі та пророчому рішенню цього великого князя охрестити український народ, справжня свобода та гідність буття Божими дітьми стали найпрекраснішим даром для колишніх язичників Київської Руси-України. Вибір великого князя Володимира уможливив доступ багатьох людей до нев’янучої спадщини вічного життя, преобразив культуру, змінив історію та поширив християнську цивілізацію серед мороку язичництва в нашій батьківщині. Це був перехід до абсолютно іншого рівня життя – християнського життя, сповненого сенсу, миру та радості, в якому Господом і Вседержителем є Христос. Це життя, котре живиться Євангелієм – Доброю Новиною про те, що Бог зробив через воплочення, життя, смерть та Воскресіння Ісуса для спасіння цілого світу. Кожен з нас при бажанні може додавати свій внесок у це життя Церкви – спільноти нових вільних людей і таким чином, примножуючи спадщину Володимирового хрещення, преображавати сучасний світ”.

“Святий Володимир хрестив свій люд, щоб дати йому фундамент єдності, справедливості та миру. І першим кроком у досягненні цих ідеалів, як тоді, так і сьогодні, є потреба обнови нашої християнської ідентичності через покаяння та навернення. Не дивуймося, що так тяжко нам вдається духовне відродження нашого народу та суспільно – політична і економічна відбудова держави. Наші терпіння є певним процесом очищення від бруду безбожництва, невірності, корупції, лицемірства та багатьох інших гріхів”.

Завершуючи проповідь владика Тарас закликав присутніх “подавати власний приклад доброго християнина, поборюючи спокуси ідолопоклонства матеріалізму, подібно, як святий Володимир, охрестивши Київську Русь, знову християнізувати наше суспільство, утверджуючи в ньому ідеали Христового Євангелія. Це є нелегка праця, а тому благаймо заступництва перед Господом у святого Володимира та відновімо свої приречення, дані колись у святому Хрещенні”.

По завершенні проповіді духовенство і миряни відновили хресні обіти, відрікаючись від диявола та з’єднюючись з Христом, обіцяючи служити і вірити Йому. А після херувимської пісні і великого входу, кандидати до священства, ставши навколішки, присягнули Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на їх голови, прочитавши таїнозвершувальну молитву, одягнув у священичі ризи, виголошуючи “Аксіос”, що означає “гідний”. Опісля, нововисвячені ієреї ставши біля престолу співслужили Божественну Літургію разом з єпископами та священиками. А після Євхаристійного Канону відбувся чин дияконських свячень.

Після закінчення богослужіння, Архиєрей привітав нововисвячених священиків та диякона, побажавши їм вірності у служінні, до якого Господь їх покликав. А насамкінець, новопоставлені ієреї уділили присутнім своє благословення.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.