У Стрию відбувся Х ювілейний з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії

IMG_7073

15 серпня 2015 року, в храмі святих апостолів Петра і Павла, що в м. Стрию відбувся Х ювілейний з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії. Щоб спільно єднатися у молитві за свої родини та просити у Господа миру в нашій країні, на з’їзд прибули понад тисяча матерів з усіх деканатів єпархії.

З цієї нагоди, Архиєрейську Божественну Літургію у переповненому храмі очолив Преосвященний владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської єпархії, який звернувся до присутніх з літургійною проповіддю. Чудовим співом богослужіння прикрасили семінаристи Львівської духовної семінарії під керівництвом диякона Івана Городицького.

На закінчення Літургії, владика Богдан подякував спільноті матерів за їхню молитву та відзначив окремих членкинь подячними грамотами за багаторічне служіння, співпрацю, підтримку та сприяння у розвитку релігійно-культурного життя єпархії. У свою чергу, координатор руху «Матері в молитві» п. Анна Форостина, від імені всіх учасниць висловила подяку Преосвященному владиці.

Після обіду, учасниці руху ділилися своїми свідченнями, молилися акафіст до Слуги Божого Андрея Шептицького, а також вислухали духовну науку про митрополита Андрея, яку для жінок виголосив о. Василь Горечко, сотрудник катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Довідка:

Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та правлячого єпископа кожної єпархії УГКЦ. Ці спільноти зорганізовані в єпархіальні і національну спільноту.

Рух «Матері в молитві» засновано в 1995 році в Англії. В Україні першу спільноту засновано в 2000 році у Львові. Спільноти «Матері в молитві» існують в усіх єпархіях і екзархатах УГКЦ, проводиться велика подвижницька робота із залученням до спільнот дедалі більшої кількості жінок, особливо молодих матерів.

У Стрийській єпархії першу спільноту «Матері в молитві» засновано 7 березня 2004 року при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Сьогодні у Стрийській єпархії діють 215 спільнот руху «Матері в молитві». Їх очолюють слугині – жінки, обрані з членів спільнот, які мають організаторський хист, авторитет, відповідальні і жертовні в цій справі.

На даний час спільнотами опікуються духівник руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії о. Мирон Гринишин та регіональний координатор п. Анна Форостина.

 

Прес-служба Стрийської єпархії