У Стрию відбувся марш за життя і християнську родину

IMG_738026 червня 2016 року, в м. Стрию пройшов марш за життя і християнську родину, метою якого є привернути увагу громадськості до актуальних проблем захисту ненароджених дітей і порушення основних цінностей сімейного життя, відповідального батьківства та материнства. Участь у заході, який організувала комісія мирян і сім’ї Стрийської єпархії, взяв Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, священнослужителі міста та району, а також одягнені у традиційні українські вишиванки численні стрияни, гості міста і люди доброї волі.

Розпочався марш молебнем до Христа Чоловіколюбця, біля міського пологового будинку. Після цього,  колона з банерами пройшла центральними вулицями міста, роблячи молитовні зупинки біля храму Успіння Пресвятої Богородиці, костелу Різдва Пресвятої Богородиці та у Меморіальному комплексі “Борцям за волю України”, в часі яких, до учасників маршу з короткими розважаннями про цінність життя зверталися священнослужителі.

Завершилася хода на площі біля пам’ятника Будителям, де до присутніх звернувся Преосвященний владика Богдан, який подякував учасникам маршу за небайдужість, свідоцтво та приклад: «Сьогодні усі ми, які пройшли цим маршем, хочемо твердо і відверто сказати, що ми хочемо жити в правді. Ми прийшли сюди, бо бачимо як гріх називають чеснотою, а чесноту намагаються зробити гріхом», – зазначив Архиєрей.

«Закон природи – це закон за яким рухаються планети, чоловік любить жінку, а мама – дитину. Але ми бачимо як робляться різного роду зусилля, щоб цей закон порушити. Сьогодні звертаємося до сумління і серця кожного – зберігати четверту заповідь Божу «Люби батька і матір, щоб тобі було добре і щоб ти довго прожив на землі», бо в цій заповіді є суть виховання у родині, яка є найменшою клітиною всього суспільства. Родина це не місце заспокоєння власного егоїзму – це є жертва один для одного», – наголосив єпископ.

На завершення, владика Богдан подякував усім учасникам Маршу і побажав радості від дітей, а також, щоб діти були збережені і виховані в добрих родинах: «Однією з ознак батьківства є відповідальність за нашу родину, за наших дітей, за їхнє майбутнє. Просімо у Бога ласки мудрості і докладімо усіх зусиль, щоб навіть ціною свого життя, зберегти християнську родину».

Завершилися урочистості молитвою за Україну, а найменші у центрі Майдану сформували велике серце. У руках вони тримали жовті та сині кульки, які разом випустили у небо. Насамкінець, відбулася святкова програма у виконанні молодіжних організацій міста Стрия.

Прес-служба Стрийської єпархії