У Стрию відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

IMG_618618–19 липня 2015 року, відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. Взяти участь у цьогорічному відпусті, до стрийської катедри прибули численні прочани і священнослужителі, головно зі Стрия та довколишніх сіл, а також з інших районів Львівської області. Протягом двох днів, вірні молилися до Пречистої Діви перед чудотворною іконою та випрошували ласк для себе, своїх рідних, всієї Церкви, миру для України та єдності народу.

Молитовні святкування відпусту до Ліської чудотворної ікони, датованої 1570 роком, розпочалися в суботу, 18 липня Великою Вечірнею з Литією, після якої відбувся обхід з копією чудотворної ікони центральними вулицями міста Стрия. Процесію очолював преосвященний Владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії, який благословляв вірних іконою. Продовжилося свято в Катедральному храмі Божественною Літургією. Після півночі у храмі пройшли нічні чування.

Відпустові урочистості продовжилися у неділю, 19 липня. Перед входом до Катедрального храму, його адміністратор  о. Мирон Гринишин привітав групи паломників, які прибули на святкування із Дашавського (піша проща вірних цього деканату на відпуст до Стрия є щорічною), Добрянського, Любінецького та Городоцького деканатів.

А відтак вібулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, який звернувся до присутніх з літургійною проповіддю. Йому співслужив владика Богдан Манишин та численні представники духовенства. В часі Літургії було уділено дияконські свячення випускникові Львівської духовної семінарії Святого Духа Іванові Городицькому. Співом богослужіння прикрасив хор парафії святих апостолів Петра і Павла, що в м. Стрию.

Після закічення Літургії, владика Йосиф подякував за запрошення і можливість взяти участь у відпусті:  «Хочу подякувати стриянам за те, що ви зуміли прийняти цю ікону Матері Божої, яка внаслідок операції «Вісла» потрапила до вашого дому. Дякую всім за можливість бути в Стрию і молитися з вами, за можливість відчути з вами цей потужний духовний дар, який ми сьогодні всі отримали».

У свою чергу, владика Богдан висловив щиру вдячність владиці Йосифу: «Дякуємо Богові, Преосвященний владико, що Ви сьогодні є тут з нами. Ми всі, тут присутні можемо сказати, що Ліська Богородиця, завжди тих, хто до неї прибігає, водить стежками Божої волі. Тому, ми Вам бажаємо, щоб дороги Божої волі проходили всюди, де Господь Вас поставить. Щоб Ви на своїй архиєрейській стежині завжди зустрічали радість». Також, єпископ привітав новопоставленого диякона Івана, побажавши йому вірності служінню, до якого Господь його покликав.

На завершення, до присутніх звернувся адміністратор катедрального храму о. Мирон Гринишин, який подякував владикам, священикам і численним прочанам, а також усім, хто спричинився до організації святкувань.

Насамкінець, єпископи і священики разом з вірними, перед Ліською чудотворною іконою, заспівали молебні стихири до Пресвятої Богородиці, після чого відбувся обхід навколо храму та окроплення свяченою водою усіх присутніх.

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Довідка: Ліська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (знаходиться в Стрию, у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці)

Перші згадки про ікону Богородиці в м. Лісько (Польща) датуються 1570 роком. Лісько було великим відпустовим місцем. 25 січня 1946 року ікону перевезено до Стрия українцями-переселенцями з Польщі і вона знаходиться у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

В 2000 році вперше був організований відпуст, а з 2002 року прощі до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці стали традиційними. Відпуст відбувається у липні на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці.

В 2005-2007 роках Чудотворну ікону Ліської Матері Божої було відновлено. 24 травня 2014 року, з благословення Папи Франциска, ікона була коронована Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком).