У Стрию владика Тарас рукоположив двох священиків та диякона

У неділю 10 грудня 2017 року, Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас (Сеньків) очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. В часі богослужіння єпископ рукоположив у пресвітери дияконів Любомира Боднара і Миколу Змроця та уділив дияконські свячення піддиякону Володимирові Цайдеру. Владиці Тарасу співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан (Манишин), духовенство катедрального храму на чолі з адміністратором о. Мироном Гринишиним та запрошені священнослужителі.

Після читання Святого Євангелія, владика Тарас звернувся до вірних зі словом проповіді, у якій розважаючи над недільним євангельським уривком про уздоровлення Ісусом скорченої жінки зазначив: “Сьогоднішнє Євангеліє про зцілення в синагозі Христом в суботу скорченої жінки, звертає нашу увагу на те, що є внутрішньою суттю закону та яке є його правдиве значення у житті людини”.

Продовжуючи, Архиєрей наголосив, що історією про зцілення скорченої жінки Господь вчить нас не просто робити щось добре для Бога, тобто докладно виконати закон, але наслідувати Його, чинити як Він: “Чудесним зціленням Спаситель кладе на терези закон і любов і цим ставить свободу людини перед викликами тих приписів, що породжують конфлікт між законом і свободою, ціною якої є гідність людини визначена і дана їй Божою любов’ю. Направду, є легше докладно виконати закон, ніж навчитися любити. Закон обмежує, а правдива любов ніколи; закон зобов’язує, а любов обдаровує, даруючи кожному його свободу”.

“Христос своїм рішенням не скасовує закон, змінюється лише спосіб погляду на нього. Сам у собі жоден закон не має вартості, адже він є даний людині, щоб допомагати, вказуючи орієнтири і небезпеки життя, виховувати людину до добра та остерігати перед злом. Закон має служити людині, а не людина законові, тому над усіма законами як їх джерело стоїть найвищий закон – заповідь любові”, – продовжив проповідник.

За словами єпископа, “оздоровленням скорченої жінки Ісус Христос не просто кидає виклик свавільній інтерпретації приписів дотримування суботнього спочинку, але і оскаржує лицемірство здеформоване егоїзмом трактування справжньої гідності та вартості людини. Гідність і вартість людини – це абсолютний і беззаперечний Божий дар, даний Богом кожній людині як завдаток вічної єдності з Ним. Христос повертає нам розуміння первісного сенсу закону як Божого союзу любові. Підміна Бога любові нормами закону легко перетворює людину в раба, забираючи в неї титул Божої дитини”.

“Тому, сьогоднішній євангельський уривок вчить нас робити правильний вибір – вибір на користь людини, а не звичаїв, на користь любові, а не норм закону. на користь віри, а не страху, бо лише сповняючи найбільшу заповідь любові Бога і ближнього ми зможемо називатися Божими дітьми, – наголосив Архиєрей.

Завершуючи проповідь, владика Тарас, на прикладі скорченої жінки, яка приходила до синагоги, закликав присутніх приходити до храму, в якому завжди є Христос, котрий чекає, щоб оздоровити кожного: “Тому подивімся сьогодні довкола, може біля нас є хтось, хто насправді скорчений гріхами, духовною неміччю, потребує щоб знайшовся хтось, хто привів би його до Христа, котрий не чекає коли Його попросять, але завжди дає людині те, чого вона насправді потребує для спасіння і вічного життя”.

Після херувимської пісні і великого входу, кандидати до священства, ставши навколішки, присягнули Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на їх голови, прочитавши таїнозвершувальну молитву, одягнув у священичі вбрання. Опісля, нововисвячені ієреї ставши біля престолу співслужили Божественну Літургію разом з Преосвященними владиками та іншими священиками. А після Євхаристійного Канону відбувся чин дияконських свячень.

По закінченні Літургії, Єпарх Стрийський привітав отців Любомира та Миколу і диякона Володиимра, побажавши їм вірності у служінні, до якого їх покликав Господь.

 

Прес-служба Стрийської єпархії
Фото: диякон Микола Яцків

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.