У катедральному храмі вшанували блаженну Йосафату Гордашевську

12265950_947700325303472_3048014089857865338_o19 листопада 2015 року, у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию вшанували пам’ять блаженної Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць НДМ. Святкування розпочалися Великою Вечірнею, яку очолив адміністратор катедрального храму – протопресвітер деканату м. Стрий о. Мирон Гринишин.

Після спільної молитви, присутні мали нагоду вшанувати мощі Блаженної Йосафати, які знаходяться у монастирі Сестер Служебниць НДМ, що у м. Стрий.

Також, дітки з катехитичної школи ім. Петра Вергуна під керівництвом с. Партенії Куць, СНДМ показали маленьку виставу про життєвий шлях блаженної Йосафати, а ще декламували віршики та співали пісні про блаженну.

Можна почути, що важко в сьогоднішньому світі наслідувати Христа. Ми не є свідками Його численних чудес, не бачимо Ісуса, не чуємо Його слів. Тому бути християнином сьогодні – це наслідувати Його в усьому. Саме такою і була сестра Йосафата, яка сьогодні для нас є прикладом  того, як розпізнати голос Божий у своєму житті і відповісти на Його покликання. Основним кредом служіння сестри Йосафати, як продовження вчення Христа, були слова “всюди де б’ється серце людське треба і праці над ним”.

 

Повідомила Наталя Бабюк

Довідка. Блаженна Йосафата Гордашевська народилася 20 листопада 1869 року у Львові. У 1892 році сестра Йосафата, разом зі своїм духовним провідником о. Єремією Ломницьким і о. Кирилом Селецьким, заснували перше в Україні жіноче Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яке згуртовувало людей для апостольської праці. Посвятивши себе цій справі, сестра Йосафата дбала про моральне піднесення українського народу, його культурне і духовне збагачення. Сестри Згромадження опікувались хворими, засновували притулки для дітей, навчали Катехизму молодь і старших, дбали про охайність сільських церков та брали активну участь у парафіяльному житті. Померла сестра Йосафата у 1919 році. 27 червня 2001 року, святий папа Іван Павло ІІ, під час свого візиту в Україну проголосив сестру Йосафату блаженною.