У Великий четвер владика Тарас здійснив Чин умивання ніг священнослужителям єпархії

13 квітня 2017 року, у Великий четвер, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Великий четвер є днем, коли під час Тайної Вечері, Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії і Священства. Крім того, під час Тайної Вечері Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам Стрийської єпархії.

Після прочитання Євангельського уривку, єпископ зачитав послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів. Після цього, звертаючись до присутніх душпастирів, Єпарх Стрийський зазначив: “Свято Воскресіння – це торжество Божого прощення над людською зачерствілістю, торжество, яке Христос здобув для нас на хресті. Найбільшим даром, яким Христос у світлі свого Воскресіння обдаровує кожну людину є звістка, яку Він приніс апостолам, кажучи “Мир вам”. У ній є свідоцтво любові та прощення, але і заклик цей мир прийняти і берегти. І початком того миру є рішення, яке приймає кожен з нас одним коротким словом – “так, Боже”. У свій час кожен з вас сказав Богові “так”, коли Він покликав вас до цього великого служіння, щоб стати посередниками між Богом і людьми та в особі Христа, свідчити про Божу любов”.

Продовжуючи проповідь, в контексті послання Блаженнішого Святослава, владика Тарас закликав душпастирів “пильно і ретельно звіщати Боже Слово, щоб проломити мури інертності, бездушності та егоїзму сучасного суспільства і нести світові звістку про Воскресіння так, щоб вона його захоплювала, для того, щоб Таїнство Покаяння і примирення не сталося психотерапевтичним сеансом потрібним людині, щоб знайти виправдання у своїх злочинах, а Таїнство Євхаристії не трактувалося як формальне виконання культових, культурних чи традиційних обов’язків”. “Сьогодні суспільство терпить від нерозуміння тому, що Правда, несена нами, не є такою успішною, як ті альтернативні пропозиції, які сьогодні використовує світ, щоб заманити людей на стежки, які ведуть будь-куди, але тільки не до Бога. І ця реальність є для нас серйозним викликом, щоб просити у Бога благодаті Святого Духа, щоб бути добрим знаряддям у руках Христа, щоб проповідувати, свідчити про Боже милосердя і прощення та звершувати Божественну Літургію, роблячи весь світ учасниками цього таїнства”, – зазначив Архиєрей.

Закінчуючи проповідь, єпископ наголосив, що священиче покликання і служіння є пов’язане з жертвою і закликав священнослужителів просити у Бога, щоб їм не забракло відваги віри, стати з Христом жертвою за спасіння світу, а радість Христового Воскресіння була вічною і давала силу йти до кінця за Христом туди, куди Він кличе.

Після заамвонної молитви, під час читання Євангелія, владика Тарас оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом священикам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній з дванадцяти священиків провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священиків Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого миру і веселих Великодніх свят.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.