У Вовчатичах на Жидачівщині вшанували Героїв Небесної Сотні

b443ecdd-52e5-4ca1-af8a-6a3f99203b3a21 лютого 2016 року, громада села Вовчатичі Жидачівського району вшанувала світлу пам’ять Героїв Майдану – молодих людей, які поклали власне життя за демократичні зміни в нашій Україні, відзначаючи трагічні події 18-20 лютого 2014 року. Цього дня, у місцевому храмі Покрови Пресвятої Богородиці, отець Микола Прунак відслужив заупокійну панахиду за полеглими Героями Небесної Сотні і Героями АТО.

Опісля, зібравшись чисельно у приміщенні будинку «Просвіта», мешканці села згадували про ті нелегкі для нашого народу дні, що їх довелося пережити кожному: кому перед екранами телевізорів, а кому у важкій реальності.

«Майдане мій! Ти переміг щонайдорожчою ціною!» – такими словами вірша директор Вовчатицької ЗОШ Н. М. Добуш розпочала вечір-реквієм вшанування Героїв Небесної Сотні. Ведучі наголосили, що історія і сучасність народу – це історія і сучасність їхніх героїв. Український народ має таких героїв, вірних і мужніх. І Небесна Сотня сьогодні вписана у героїчні сторінки історії, коли проливали кров патріоти.

Вечір пам’яті «Герої не вмирають» підготували учні 7-9 класів. Майстерно виконавши ролі читців, України, студентів, матерів, що втратили рідних, вони відтворили сценічний образ України, спаленої і знищеної, побитої, яка терновим шляхом дійшла до сьогодні і серце якої обливається кров’ю за сотні дочок і синів, які загинули від куль власної влади, а душа болить за долю рідного народу.

Гортаючи сторінки сучасної історії України, учасники вечора-реквієму відтворили лютневі події двохрічної давності і згадали, що громада села Вовчатичі у свій час теж згуртувалась на підтримку тих, хто грудьми став у боротьбі за права та свободу народу, а Вовчатицька школа була осередком волонтерського руху.

Зі сльозами на очах усі переглядали відеосюжети та слайди з про ті сумні події. Хвилиною мовчання присутні вшанували невмирущу пам’ять про наших полеглих земляків: Романа Точина з Ходорова, Юрія Вербицького зі Львова та інших Героїв Небесної Сотні і усіх новітніх героїв, які, бажаючи добра українському народові, стали жертвами злочинної диктатури.

Віддаючи шану Героям Небесної Сотні, учасники вечора запалили свічки як данину тим, хто навічно пішов від нас, і запевнили:

«Ми ще не раз згадаєм цю весну, і ці події, й цей кривавий шлях,
І закарбуємо у серці «Небесну Сотню», яка тепер на небесах».

Отець Микола Прунак у спільній молитві згадав усіх Героїв, які поклали голови за наше майбутнє, і просив Господа благословити Україну, дарувати долю, єдність, мир і спокій нашому народові та закликав дітей та дорослих не бути байдужими до теперішнього, минулого і майбутнього. За словами священика, Божа мораль, страх Господній повинні керувати людською поведінкою. А любов до Бога, до народу, бажання змінити життя на краще повели Героїв Небесної Сотні на жертви. «Сьогодні вони промовляють до нас, живих:”Українці! Будьте гідними! Боріться за своє достойне життя! Здійсніть наш заповіт!”».

Повідомила Марія Ганущак