«Уклін, Україно, тобі!»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

24 серпня 2015 року на парафії блаженного cвященномученика Миколая Чарнецького, що в м. Стрию урочисто відзначили річницю Незалежності України.

Цій важливій даті був приурочений духовно-патріотичний захід «Уклін, Україно, тобі!». Дійство організували і провели учасники парафіяльної спільноти «Діти Світла» під керівництвом своїх  катехитів.

Традиційно захід розпочався з благословення пароха о. Михайла Коцуровського. Вітаючи учасників заходу, отець Михайло закликав присутніх подякувати Богові за дар української держави, роздумати над тим, у чому полягає цінність незалежної держави, пригадати століття змагань українського народу за свою державну і національну незалежність, а також прислухатися до настанов Митрополита А. Шептицького «Як будувати рідну хату».

Натхненно і щиро звучали з дитячих вуст слова любові до рідного краю, Шевченкова поезія, яку декламував хлопчик-киянин, який з радістю долучився до свята. Адже саме тепер, в ці тривожні роки, ми відчули актуальність  віщих слів нашого пророка Тараса Шевченка, а також ціну власної самостійності, миру та спокою у країні. Актуальність сучасної воєнно-політичної ситуації була відображена в інсценізації «Мати –Україна» та у лірично зворушливій  пісні «Над землею тумани». Також національно-патріотичні твори виконав парафіяльний хор. Завершився захід спільною молитвою-гімном «Боже великий, єдиний».

Також Дню Незалежності України були присвячені фотовиставка про діяльність парафіяльної спільноти «Діти Світла» та  виставка дитячих художніх робіт, що традиційно влаштовуються на парафії з різних нагод.

 

Повідомили Ірина Ільків, Галина Горін