В Моршині проводять реабілітацію бійців АТО

DSCN78329-10 квітня 2016 р. в Світлиці УГКЦ м. Моршин вже вкотре відбувся психологічний захід направлений на реабілітацію та відновлення бійців та їх сімей “Коучінг емоційного відновлення для бійців та членів їх сімей” з психологом, психотерапевтом, коучем здоров’я, членом Психологічної Кризової Служби, членом Всесвітньої Асоціації Позитивної Психотерапії та членом Української Спілки Психотерапевтів, Ростиславою Пекарюк.

Такі заходи відбуваються в  Моршині з перших днів грудня 2013, тобто, з часів Майдану,  а при церкві Покрови Пресвятої Богородиці з часу відкриття Світлиці, з певною систематичною періодичністю і не тільки для військових та членів їх сімей, але і для волонтерів, які працюють з військовими (психологів, лікарів, духівництва, та однозначно потребують відновлення, релаксації та певної психологічної підтримки). В тому числі проводяться і навчальні семінари, лекції  для тих, хто має дотичність до роботи з втратами, психотравмами та шоковими і стресовими ситуаціями.

В реабілітаційних заходах для бійців одними з найдієвіших методів є тілесна психотерапія, дихальні вправи та творчість, які використовую, – це дуже ресурсні методи відновлення, адже, додають позитивного емоційного заряду і віри у власні сили та можливості. Ми всі народжуємось і помираємо через тіло, і робота з травмами і стресовими ситуаціями також повинна доповнюватись задіюючи тіло і м’язи, адже в стресових ситуаціях наші м’язи завжди напружені. Це говорить про те, що тіло запам’ятовує травми.

Заняття живописом мобілізує творчий потенціал, відкриває нові можливості, це свого роду їжа для душі, заспокоює, зцілює, піднімає самооцінку, допомагає самовиразитись, самостверджує. Є люди, яким важко описати словами свої переживання – власне творчість допомагає виразити їх за допомогою пензлика, а робота з тілом розслабляє та зцілює.