В Стрию буде зведено новий храм

24 червня 2018 року Преосвященний владика Тарас освятив наріжний камінь нового храму бл. свщмч. Йосафата Коциловського. Освяченню передувала Архиєрейська Божественна Літургія, а від так біля каплиці відбулись спільні парафіяльні святкування за участі музичного гурту «PopryVse». Розважаючи над поняттям святості в житті людини та беручи до уваги празник Всіх святих українського народу, який відзначається цього дня, єпископ зробив екскурс в історію життя цілої плеяди подвижників віри нашої землі: «На відмінну від інших народів віра і Церква залишалися фундаментальним каменем, на котрому будувалася і розвивалася наша національна, і християнська ідентичність», – підкреслив владика Тарас і сказав, що святим є той, хто віддзеркалює в собі сяйво Божої святості, хто обновив в собі образ і подобу Божу, бо тільки Бог є святий і святість людська має своє джерело у святості Божій.

Беручи до уваги слова апостола Павла про святість як покликання, проповідник зауважив, що святі українського народу в різні часи і обставини прийняли Божу благодать цього покликання та відповіли на нього праведністю свого життя. Засвідчивши сутність християнського життя своєю вірністю Христові – побороли ненависть і зло. Вони своїм прикладом торували нам дорогу до неба.

За словами владики Тараса вершиною поняття віри, а від так і святості, є вірність, коли життя прожито аж до смерті з Христом. «Тому, – наголошує Архиєрей, – якщо приймемо кожну з важких ситуацій, як ту, що її Господь дарував задля нашої переміни, щоб ми стали ближчими до нього, тоді зможемо віднайти справжній закладений в них сенс. Вміймо всі вигоди і труднощі нашого життя сприймати як нагоду стати ближчими до Бога, стати Його співпрацівниками у подоланні зла та будуванні миру в суспільстві».

«Всіх святих, окрім приналежності до українського народу, об’єднувала вірність Церкві та прагнення віддано служити Богові. І кожен з них знайшов свій шлях до Бога. Святість не може бути обмежена часом або певними обставинами, святість є покликанням зробити свій щоденний і постійний вибір Бога та правди як в часі миру, так і в часі випробувань та переслідувань. І цей вибір здатен зробити кожен з нас у свій спосіб і на своєму місці. Маємо для цього сьогодні безліч нагод: осягнути святість в час нападу ворога, жертвуючи своїм життям; послужити іншим в час лихоліття, в час розбрату звіщати єдність, в час ненависті стати в оборону правди задля порятунку світу. Ми маємо дуже багато нагод стати в один ряд з усіма святими українського народу, не змарнуймо їх», – закликав вірних Єпарх Стрийський.

Взираючи на постать покровителя даної парафії, владика Тарас підкреслив, що «блаженний свщмч. Йосафат був покликаний у своїй священичій і єпископській гідності бути батьком для своїх дітей. І як батько своїх дітей він дав свідоцтво життям і мученицьким подвигом, залишившись вірним Христу, не зрадивши й не давши іншим приводу до зради. Він показав дорогу праведності, вірності, чесності, справедливості та великої ніжності й любові. Він був батьком. Як важливо сьогодні від вас, батьки і матері, щоби в нашому народі не згас вогонь святості, щоб українська родина стала колискою святості сучасних і майбутніх поколінь. Наш народ потребує святих, ми не можемо втішатися тільки тим, що було, ми маємо жити так, щоб колись пишалися тим, що нині є – нами. Бо інакше ці святкування залишаться на рівні празничному та обрядовому. Ми повинні повернути поняття «святий» до серця свого особистого життя, бо ніхто інший, як тільки святі, будуть в небі», – наголосив владика Тарас, завершуючи свою проповідь.

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.