Великопосні реколекції у с. Великі Дідушичі на Стрийщині

16-18 березня 2018 року, в парафії Стрітення Господнього с. Великі Дідушичі Стрийського району відбулися традиційні великопосні реколекції. Упродовж трьох днів Великого Посту парафіяни села мали нагоду розважати над духовними науками на тему «Піст, як навернення до Бога», щоб належним чином приготуватися до свята Христового Воскресіння. Реколекції провів о. Тарас Ляшок, адміністратор парафії св. Йосафата у Стрию, директор БФ “Карітас Стрийської єпархії”. Щодня у парафіяльному храмі відбувалися по дві духовні науки. Також, під час реколекцій вірні, разом зі священиками молились Літургію Передосвячених Дарів, Велику Вечірню, розважали над стаціями Хресної дороги та мали можливість приступити до сповіді і Святого Причастя.

Своїми цікавими та насиченими проповідями реколектант показав життєву важливість Великого Посту, допоміг вірним розкрити і усвідомити силу та значення цієї християнської зброї, що допомагає людині боротися зі спокусами у дорозі до спасіння. В перший день реколекцій, на прикладах Старозавітніх праведників (Ноя, Авраама, Ісаака, Якова), які дозволяли Богові діяти у своєму житті незважаючи на свої обмеження і недосконалість, о. Тарас закликав присутніх замислитися над тим, що кожна людина потребує Божого Милосердя: “Життєвий шлях кожного з них – це шлях поступового зростання, а Бог у відносинах з ними виявляє себе як люблячий Батько і той, хто не хоче смерті грішника, а хоче, щоб кожен з них навернувся і жив”.

Другий день реколекцій був присвячений роздумам про Великий Піст, як час особливого навернення і примирення з Богом і ближніми, а найкращим засобом до цього є Святе Таїнство Покаяння. Реколектант наголосив на важливості приготування до сповіді, детальніше розглянувши п’ять умов доброї сповіді.

Завершилися реколекції в неділю після Божественної Літургії св. Василія Великого. В часі проповіді, на прикладі недільного Євангельського уривку про зцілення Ісусом хлопця одержимого німим і глухим духом, о. Тарас зазначив: “Гріх, зло  завжди намагається зробити людину німою та глухою у відносинах з Богом, а піст є способом відкрити свій слух на волю Божу та подолати свою духовну німоту через молитву. Тому є дуже важливо звертатися до Бога”.

Після закінчення богослужіння, парох парафії с. Великі Дідушичі о. Василь Федорович подякував отцю-реколектанту за змістовні та повчальні науки, протягом яких парафіяни мали змогу розважати над значенням Посту та ще раз переосмислити свої відносини з Господом, щоб краще підготувати себе до свята Воскресіння Христового.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.