Вербицьку чудотворну ікону виставили для привселюдного почитання

DSC01166У неділю 10 травня 2015 року, в  с. Вербиця Жидачівського району з ініціативи адміністратора храму  о. Романа Тимчишина відбулася знаменна подія, а саме перенесення чудотворного образу Пресвятої Богородиці.

До цього чудотворна ікона знаходилася у досить непомітному місці в храмі. Однак, о. Роман порадившись з парафіянами, запланував перенести ікону на почесне місце, а саме на лівий бік церкви.

Урочистість перенесення співпала з Днем матері, що є дуже символічно. По закінченні урочистої Божественної Літургії, на заздалегідь споруджене почесне місце була встановлена чудотворна ікона Пресвятої Богородиці.

Опісля, був відслужений подячний молебень, після якого, подякувавши всім жертводавцям, отець привітав матерів з їхнім святом і поручив їх під покров Пресвятої Богородиці нашої Небесної Матері.

Повідомив о. Роман Тимчишин,
адміністратор парафії с. Вербиця

 

Історична довідка

 У 1846 році, в домі однієї побожної родини у с. Вербиця, ікона Пресвятої Богородиці самовідновилася і почала випромінювати яскраве світло. Згодом вона була урочисто перенесена до храму, куди почало з′їжджатися багато паломників.

Ікону офіційно було визнано чудотворною, а папа Пій IX надав право повного відпусту на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці. Перший відпуст відбувся у 1888 р., але ймовірно, уже з 1848 року і до приходу радянських військ, до Вербицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці відбувалися прощі.

У 2001 році на подвір’ї, де відновилася ікона Божої Матері, збудовано каплицю. Щороку проща відбувається у першу неділю після свята первоверховних апостолів Петра і Павла.