Віче пам’яті «Небесної сотні в м. Жидачеві

20 лютого 2017 р., у третю річницю Революції Гідності, Жидачівщина скорботним вічем вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за Незалежність України в неоголошеній війні, яку веде на наших землях “східний сусід”, а також воїнів-афганців. У спільній поминальній молитві згадували всіх тих, хто не повернувся з поля бою. Віче розпочалося на алеї «Небесної сотні» біля памятного знаку з виконання Гімну Укараїни, відтак була відслужена панахида, яку очолив декан Жидачівського деканату о. Василь Юрів, а також були присутніми: о. Роман Ставяж, декан Новострілищанський, о. Ігор Марусин, адміністратор храму св.. Бориса і Гліба, о. Ярослав Турик, о. Роман Котів – сотрудники храму Воскресіння Господнього, о. Остап Юрів, сотрудник храму св. Архистратига Михаїла смт. Журавно, о. Томаш Лябус, РКЦ, о. Степан Гарасимів та о. Іван УПЦ КП.


На завершення молитви до присутніх звернувся о. Василь Юрів: « Ми сьогодні на нашому Жидачівському майдані вознесли молитви за героїв «Небесної сотні», які з небес споглядають на нас чи преобзилися, чи ми змінилися, чи ми щось зробили для розбудови нашої Держави, а для змін нам потрібна єдність, бо в єдності сила народу; буде любов – буде єдність, буде сильна Україна.

Після панахиди відбулося покладання квітів та лампад до пам’ятного знаку «Героям Небесної сотні». Відтак до слова була запрошена п. Богданна Пеняк, яка три роки тому на майдані як медик рятувала під обстрілами снайперів поранених героїв. Захід супроводжували виступи мистецьких колективів м. Жидачева. Віче завершилося піснею «Пливе кача». Відтак в приміщенні Міської ради рідним героїв, які віддали своє життя за волю і свободу України, були вручені пам’ятні відзнаки.

 

о. Ярослав Турик,
Прес-секретар Жидачівського декнату

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.