Відбулася ХХІV молодіжна проща зі Стрия до Гошева

Гошів-2016_315 травня 2016 року, в Неділю мироносиць, відбулася ХХІV молодіжна піша проща зі Стрия до відпустового місця у с. Гошів (Івано-Франківщина). Тисячі прочан з молитвами та піснями подолали чималий шлях, щоб помолитися і звернутися з проханнями про свої наміри до Гошівської чудотворної ікони Богородиці, яку виставлено до почитання в храмі на Ясній горі.

Паломництво розпочалося о 5:00 год. ранку Молебнем до Пресвятої Богородиці в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию, а відтак, протягом шести годин, прочани подолали 30-кілометрову відстань. Рівно опівдні, в ротондній каплиці на Ясній горі в Гошеві розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків. Йому співслужив єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан Манишин, а також ігумен Гошівського монастиря о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ, о. Мирон Гринишин, протопресвітер деканату м. Стрий та інші священнослужителі. Співом Божественну Літургію прикрасили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У своєму духовному зверненні до паломників владика Тарас розважав над «вірністю жінок мироносиць, яка народилась зі свідоцтва Христа, котрий пропонує людині інший стиль життя, яке дарує внутрішню радість».

За словами єпископа, «жінки, котрі були свідками страждань і смерті Христа, є прикладом того, як зустріти воскреслого Ісуса». Владика Тарас тут звернув увагу на три чесноти – любов, милосердя  та вдячність, якими особа не тільки засвідчує своє життя з Богом, але й бере участь у спасаючому плані Творця.

Звертаючись до молоді із закликом до зустрічі з Богом у недільних Літургіях, єпископ закликав: «Пам’ятайте, всі виклики життя здолаєте, коли дозволите вступити Ісусові у ваше життя, коли зламаєте стереотипи світу і посадите зерна нового стилю життя, котрий полягає у вірності Богові».

І на завершення, дякуючи усім паломникам за їхнє свідоцтво віри, владика Тарас звернувся до них із побажанням: «Нехай Господь провадить вас дорогою жінок мироносиць, котрі були готові послужити Богові. Хай ця проща буде прощею вірності, творцями якої є не ми, але наше об’явлення Божої вірності до нас».

Вже традиційно, паломництво до Гошева має на меті звернути особливу увагу на Пресвяту Богородицю – Матір Божу і небесну Матір кожної людини. Окрім особистих намірень, цього року прочани молилися і за мир в Україні. Організаторами прощі є ГО «Українська молодь – Христові» м. Стрия та Комісія у справах молоді Стрийської єпархії. Під час паломництва вірні мали нагоду скористати зі Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

Прес-служба Стрийської єпархії