Відбулася VІ Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян

17 травня 2017 року, відбулася VІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян на Львівщині – міста, у якому своє служіння здійснював блаженний священномученик Омелян Ковч – покровитель священнослужителів УГКЦ. Численні душпастирі, які прибули на прощу з території цілої України, процесійно пройшли від храму святого Миколая, в якому служив отець Омелян, до пам’ятника блаженному, де помолилися молебень до блаженного священномученика Омеляна. Після цього був зачитаний укладений ним іспит сумління, а відтак, до присутніх звернувся зі словом Екзарх Одеський і адміністратор Кримський Преосвященний владика Михайло (Бубній).

Після цього у храмі святого Володимира і блаженного священномученика Омеляна розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), архиєпископ і митрополит Львівський. Архиєрею співслужили: Високопреосвященний владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський та адміністратор Кримський, Преосвященний владика Богдан, правлячий Архиєрей Пармської єпархії (США), Преосвященний владика Теодор, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, Преосвященний владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Дрогобицько-Самбірський, та Преосвященнний владика Богдан, Єпископ-помічник Стрийської єпархії, а також присутні на прощі священнослужителі.

Після прочитання євангельського уривку, до присутніх з проповіддю звернувся Високопреосвященний владика Ігор, який виділив чесноти блаженного Омеляна Ковча та роздумував про суть священичого служіння та виклики, які ставить перед духовним провідником суспільство: “Цілеспрямований та повністю відданий Богові священик, отець Омелян не заспокоювався поміркованим становищем своїх вірних в часі війни – він боронив невинних, заступався за євреїв. Коли опинився у в’язниці допомагав зневіреним словами надії. Отець Омелян був справжнім духівником для всіх… Роздумуючи над життям блаженного отця Омеляна, можемо сміливо ствердити його духовну зрілість, вищий стан любові Бога, посідання у високому ступені християнських чеснот”, – наголосив Архиєрей.

Після Святої Літургії до присутніх звернувся Преосвященний владика Богдан (Манишин), який подякував митрополитові Ігору, присутнім єпископам та священикам за участь у прощі.

Нагадаємо, що 24 квітня 2009 року, блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ, а перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.