Відбулося міжконфесійне молитовне сходження на Говерлу – «За єдність Христової Церкви і народу!»

IMG_6600З благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, 21-22 серпня 2015 року, за сприяння Комісії у справах молоді Стрийської єпархії, відбулось міжконфесійне молитовне сходження на гору Говерлу – «За єдність Христової Церкви і народу!», присвячене 150-ти літтю від дня народження Слуги Божого, митрополита Андрея Шептицького. Участь у сходженні взяли близько 80-ти осіб з Львівщини та Івано-Франківщини.

З Божою поміччю вже 14-тий рік поспіль, учасники молодіжної спільноти «Надія Христового Винограднику» під проводом о. Ігора Гілецького, пароха села Станків на Стрийщині, який є організатором сходжень, підкорюють цю вершину. Участь у сходженні взяла також молодь зі Стрия, Дрогобича, Львова та сіл Горішнє та Долішнє зі своїм парохом о. Тарасом Костиком.

Багато хто з учасників підкорював Говерлу вперше, та були і такі, які йшли вже не в перший раз. Дорога була нелегкою, але у всіх був один намір – разом з допомогою Господа Бога, вийшовши на гору, помолитися за мир та спокій в Україні, за полеглих героїв Небесної Сотні і воїнів на сході України.

Долаючи фізичні труднощі, з зупинками стацій  Хресної Дороги усі вийшли на вершину гори, де було відслужено Божественну Літургію. На вершині, незважаючи на сильний вітер, прочани поєдналися з Богом в Таїнстві святого Причастя. Молилися як в спільних, так і в особистих наміреннях.

На завершення, всі присутні виконали гімн України на вершині гори. Переповнені емоціями та враженнями, милуючись краєвидами Карпат, та водоспадом у м. Яремче всі успішно повернулись до своїх домівок.

Повідомив учасник сходження
брат Назар Юзвяк

Відгуки учасників молитовного сходження:

Ольга Литвиненко, Стрий:

«Це просто неймовірне відчуття, коли ти стоїш на вершині Говерли, підкоривши її не просто так, а в певних наміреннях, і дякуєш Богу за те, що дав тобі сили досягнути мети.
Підняття на гору було особливим, тому що насичені молитви, вервиці та наші наміри під час всієї дороги були вислухані Господом і ми легко підкорили Говерлу. Кожен з учасників мав змогу доховно збагатитися та спільно помолитися за єдність, мир та спокій в своїх родинах та Україні.
Хочу скласти подяку всім організатором цієї прощі: о. Ігору Гілецькому, о. Тарасу Костику, братам Назару Юзвяку та Івану Ковалю та п. Андрію Бричку, а також всім учасникам нашого паломництва».

Ірина Підгірна, Стрий:

«Для мене цьогорічне сходження на Говерлу було вперше. Молитовний дух, який провадили організатори сходження, дав мені можливість по-новому зрозуміти сенс слів «Ісусе допоможи мені» у часі підняття. Моментами не вистачало фізичних сил, але духовні настанови та спільнотна молитва, яка супроводжувала нас увесь час, дарувала «друге дихання» та успішне підкорення найвищої гори нашої Батьківщини. Дякую о. Ігору та о. Тарасу за цей Богом благословенний шлях на гору преображення – Тавор, – Говерлу.»