Відбулись реколекції для дружин священиків

IMG_79493 жовтня 2015 року в м. Стрию у стінах єпархіального управління відбувся день духовної віднови для дружин священиків Стрийської єпархії. Духовні науки, лейтмотивом  яких було роздумування над покликанням жінки, провадив отець докторант Орест Демко. Тему духовних вправ священик представив у трьох аспектах: покликання бути дочкою, бути дружиною та бути матір’ю.

Представляючи перший аспект, о. Орест звернув увагу на розуміння Божого синівства, яке підкреслює нашу високу гідність та відкриває глибоку батьківську любов до нас. Для нас це великий привілей, оскільки попри людські обмеження Божа любов є необмеженою і життєдайною, вона надихає і виводить поза можливості. Бути дитиною Бога, за словами реколектанта – означає бути в міжособовому стосунку з Богом, що є підвалиною духовного життя, бо не закони ведуть нас до вдосконалення, а Божа присутність у нашому щоденному житті.

Роздумуючи над тим, що означає бути дружиною, отець Орест найперше звернувся до самого поняття сім’ї, яке представив як спільноту, союз любові. Певна річ, що перед подругами стоїть завжди багато викликів, які, за словами реколектанта, не мають руйнувати, а навпаки – є своєрідною школою любові. У цій перспективі жінка відіграє неабияку роль, оскільки вона наділена особливими можливостями і дарами любити, розуміти, служити, бути миротворцем, бути своєрідним «директором» цієї домашньої школи.

Крім того, жінка має особливий дар бути матір’ю. Це покликання одночасно є великим завданням, бо крім  щоденних обов’язків, пов’язаних із доглядом дітей, жінка має найперше дарувати любов і через це також показувати дітям як їх любить Бог.

 

Прес-служба Стрийської єпархії