Відбулися реколекції-навчання для дяків і регентів Стрийської єпархії

Цьогоріч з ініціативи синкела церковного співу отця Зиновія Микласевича, вперше вдалося впровадити в практику новий спосіб літургійного та богословського навчання для церковних співців та регентів Стрийської єпархії. З 22 до 24 липня 2018 року, в реколекційному домі Благовіщення Пресвятої Богородиці згромадження сестер Непорочного Серця Марії Фатімської у смт. Гніздичів біла Жидачева, відбулися реколекції для дяків і регентів єпархії, які провадив ієромонах Лука (Михайлович). Участь у реколекціях взяли також представники літургійного центру “Передання” зі Львова, які поділилися практичними вказівками та порадами щодо церковного співу в сучасній парафії.

В перший день, учасники реколекцій мали можливість разом помолитися Велику вечірню в монастирському храмі святого Герарда в Кохавині, де і розпочалися триденні реколекції-навчання. Під час вечірні співці та регенти мали літургійний праксис, а після молитви – дискусійну богословську хвилинку, де могли обговорити цікаві богослужбові аспекти різних частин добового кола. Перший день літургійної школи закінчився спільною Ісусовою молитвою.

Наступного ранку, всі помолившись Утреню та Божественну Літургію, усі мали нагоду заглибитися в літургійно-музичну традицію Церкви на канві її природи, витоків та духовно-аскетичної сутності. Трохи згодом про церковну іконографію, як особливий вираз традиції для учасників школи розповіла викладач Українського Католицького Університету пані Соломія Тимо. А вже по обідній трапезі ще один з викладачів УКУ та літургіст пан Максим Тимо ділився практичними вказівками та порадами щодо традиційного церковного співу в сучасній парафії. З лекцією про важливість командо-утворення та праці в спільнотах виступила пані Неля Ільченко – керівник Літургійного центру «Передання» м. Львів.

Третій день розпочався молебнем до святої рівноапостольної княгині Ольги, а відтак отець Лука розповів усім про сучасне буття парафії та моделі оживлення її літургійного життя. Також, протягом усіх цих днів співці та регенти мали чудову та часту можливість з практичного заняття церковного співу та праці над музично-літургійними творами.

Такий духовно-науковий практикум з метою навчання та духовного формування для дяків та регентів Стрийської єпархії провівся вперше, та залишив по собі багато позитивних емоцій та відгуків і бажання в майбутньому систематично та щорічно продовжувати практику кількаденних реколекцій-навчань на фоні літургіки та церковного співу. Особливу подяку складаємо отцю Зиновію Микласевичу – ініціатору цього проекту, також отцю Луці Михайловичу та всім викладачам, що прибули на школу літургійного життя та церковного співу.

Повідомив о. Роман Дячишин

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.