Відбувся благодійний концерт «Відлуння Різдва»

15Четвертий рік поспіль, з благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, та за сприяння пароха парафії Всіх Святих Українського Народу, що у Стрию, в Міському будинку культури Стрия відбувся благодійний концерт «Відлуння Різдва». Участь у цьогорічному дійстві взяли: Вокальна формація «Піккардійська терція», співачка Оксана Муха, скрипаль-віртуоз Олександр Божик та сестри чернечого згромадження Воплоченого Слова з Івано-Франківська. Зібрані кошти підуть на зведення будинку для потребуючих парафії.

«Які б тривоги не наповнювали наше серце, з огляду на стан війни, на агресію Росії, у таких маленьких миттєвостях, як сьогодні, відкриваємо обдарування людяністю, добротою і здобуваємо надію, що ми непереможні. Цей концерт сьогодні – ще одне ствердження великої перемоги нашого народу, яку Господь подарує для нас завтра», – зазначив у подячному слові владика Тарас Сеньків.

Виконавці презентували залу нові та улюблені композиції, зокрема, Оксана Муха виконала давні колядки та щедрівки церковнослов’янською мовою, а Олександр Божик потішив творами: «Чотири стихії», «Різдвяна казка», а також запропонував бажаючим зіграти на скрипці разом з ним.

У вертепі, який привезли з Івано-Франківська сестри Воплоченого Слова, була постать України. Її – жінку у жалобі за своїми дітьми – втішала «праматір Ізраїля» Рахиль:
…тих бід важких також я пережила.
Це коштувало немалих зусиль,
Та знай – невинних смерть долає злую силу!
У кожний час є іроди свої,
І кров героїв до небес волає.
“Не плач, – сказав Господь, – діти твої
На небі, наче зорі ясні сяють”.

Вечір був присвячений митрополиту Андрею Шептицькому. «Саме цим заходом ми розпочали святкування 150-річчя з дня народження владики Андрея і будемо молитися, аби цього року його проголосили блаженним», – зазначив парох парафії Всіх святих українського народу о. Іван Барабаш.

На завершення концерту ведучі зачитали слова митрополита Андрея, якими висловили подяку всім, хто потішив стриян своїм талантом: «Я свідомий того, що плоди праці, до якої Вас взиваю, й після десяти віків триватимуть непохитно. І що з роду в рід, і з віку в вік приноситиме ця праця й Богові хвалу, а нам усім та й цілому нашому народові честь і силу.  І що буде ця праця наша просвічувати та освячувати всі діла наші, що стягатиме на Вас і на Ваших дітей, внуків та й правнуків Боже благословення. А з цим благословенням розростешся, мій рідний народе, в народ великий і могутній, багатий і щасливий, у народ віруючий, побожний і моральний, у народ святий!».

Джерело: vsun.org.ua