Відбувся відпуст до чудотворної ікони Ліської Богородиці

Відпуст до Ліської ікони_2116-17 липня 2016 року  відбувся відпуст до чудотворної ікони Ліської Богородиці, яка знаходиться в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. Взяти участь у цьогорічному відпусті, до стрийської катедри прибули численні прочани і священнослужителі, головно зі Стрия та довколишніх сіл, а також з інших куточків Львівської області. Протягом двох днів, вірні молилися до Пречистої Діви перед чудотворною іконою та випрошували ласк для себе, своїх рідних і благали про мир для України та єдності народу.

Молитовні святкування відпусту до Ліської чудотворної ікони розпочалися в суботу, 16 липня, Великою Вечірнею з Литією, після якої відбувся обхід з копією чудотворної ікони центральними вулицями міста Стрия. Процесію очолював преосвященний Владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, який благословляв вірних іконою. Продовжилося свято в Катедральному храмі Божественною Літургією. А після півночі у храмі пройшли нічні чування, які провадив о. Ігнатій Голинський, студит.

Наступного дня прочани взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, після якої владика Богдан уділив повний відпуст.

В своєму духовному слові до присутніх вірян, єпископ, розважаючи над Євангельським текстом про римського сотника, який благав Ісуса оздоровити його слугу, виділив важливу і фундаментальну складову віри людини – Слово Боже, в якому є сила і джерело життя.

А, звертаючи увагу прочан на свято з нагоди відпусту та Всіх святих українського народу, яких Церква вшановує цього дня, владика Богдан, вказуючи на жест Марії рукою в бік свого сина, що є зображено на чудотворній іконі, розкрив взаємовідношення ЇЇ слів «Все що Він вам скаже робіть» з життям святих, котрі «зуміли втілити правду Євангеліє у світі жорстокості та несправедливості», сповняючи Боже Слово.

На завершення Архиєрей закликав застановитися над прикладом любові Марії до Ісуса, в якій вона розділила терпіння свого сина і смиренно прийняла Божу волю . «Вона любила свого сина як мама, але почитала і поклонялася як Богові. Вона не боронила Ісуса, не перешкоджала, не хулила ворогів і не перечила Божій волі, але в єдності з Ісусом віддавала Богові життя свого сина», – сказав єпископ.

 

Прес-служба Стрийської єпархії