Відбувся відпуст у Вербиці

Вербиця18-19 липня 2015 року у с. Вербиця, що на Жидачівщині, відбулася проща до Чудотворної Вербицької ікони Матері Божої, на яку зібралося близько двох сотень паломників. Цьогорічну прощу було присвячено пам’яті митрополита Андрея Шептицького, а також усі прочани молилися за мир і добру долю в Україні.

Перший день відпусту розпочався панахидою за упокій о. Богдана Савківа, довголітнього адміністратора цієї парафії, яку розпочав о. Роман Тимчишин адміністратор даної парафії у співслужінні о. Михайла Неїжмака, священика з Донецького екзархату, о. Юрія Мончака адміністратора парафії прп. Параскеви с. Молодинче та о. Андрія Тимончака з Івано-Франківської архиєпархії.

По закінченні поминальної молитви о. Роман привітав усіх паломників і побажав усім доброго чування після чого процесія рушила до центру села, де відбулося освячення новозбудованої каплиці. Потім о. Андрій виголосив проповідь на тему: “Пресвята Богородиця – взір милосердя”.

З піснеспівами і молитвою процесія рушила до каплиці, на місці якої відновився образ Богородиці. По завершенню о. Михайло виголосив проповідь на тему: “Пресвята Богородиця- взір віри”.

Вже біля церкви традиційно прочани мали змогу пройти хресною ходою, перед початком і в кінці якої священики виголосили проповіді, спонукаючи прочан йти дорогою Христа у секуляризованому світі.

Далі, відбувся чин соборування, до якого мали змогу приступити прочани, які завітали до церкви щоби бути учасниками духовного концерту, в якому взяла участь парафіяльна молодь під керівництвом п. Ліди Бойко. Також було показано документальний фільм про митрополита Андрея Шептицького “ Світильник істини”.

А наступного дня в часі святкової Літургії о. Василь Витак, адміністратор парафії Покров Пресвятої Богородиці с. Городище, виголосив проповідь, у якій сказав, що відпуст – це форма духовної віднови, яку Церква з материнською турботою пропонує своїм дітям.

На завершення, до присутніх звернувся адміністратор  парафії о. Роман Тимчишин, який подякував священикам і прочанам, а також усім організаторам святкування.

Насамкінець священики разом з вірними помолилися перед чудотворною іконою молитву за мир і кращу долю для України.

 

Довідка: 1846 року в домі однієї побожної родини у с. Вербиця, ікона Пресвятої Богородиці самовідновилася і почала випромінювати яскраве світло. Згодом вона була урочисто перенесена до храму, куди почало з′їжджатися багато паломників.

 

Ікону офіційно було визнано чудотворною, а папа Пій IX надав право повного відпусту на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці. Перший відпуст відбувся у 1888 р., але ймовірно, уже з 1848 року і до приходу радянських військ, до Вербицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці відбувалися прощі.

 

У 2001 році на подвір’ї, де відновилася ікона Божої Матері, збудовано каплицю. Щороку проща відбувається у першу неділю після свята первоверховних апостолів Петра і Павла.