Вірні Стрийської єпархії взяли участь у прощі до Риму

rym26 грудня 2014 року, Паломницький центр святого Якова, як один з організаторів, провів паломництво до Риму, з нагоди прощі українців Італії до Папської базиліки «Санта Марія Маджоре» (Santa Maria Maggiore). В прощі взяли участь понад дві тисячі українців з різних куточків Італії. Архиєрейську Літургію очолив Преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Йому співслужив владика Іриней Білик, Канонік папської базиліки «Santa Maria Maggiore». На Літургії були присутні монахи та монахині різних монаших чинів УГКЦ. Літургію супроводжував співом хор «Благовіст», Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці, що у Стрию.

Дана проща відбувалася в контексті ширшого паломництва, яке включало в себе відвідини Відня (Австрія), Венеції (Італія) та Будапешту (Угорщина). У Відні паломники, число яких сягало 50 осіб, мали можливість молитися Божественну Літургію в українському храмі святої Варвари. Богослуження очолив парох даної парафії о. Тарас Шагала, у співслужінні о. Василя Говгери, священика Стрийської єпархії і духівника прочан. Після Літургії паломники взяли участь в екскурсії Віднем, а також зустрілися з українською громадою міста.

Венеція зустріла прочан густим туманом та прохолодною погодою, проте це не завадило побачити місто і помолитися у базиліці святого Марка, де зберігаються мощі святого.

У Римі паломництво тривало з 24 по 26 грудня, де всі охочі мали можливість взяти участь у Різдвяних богослужіннях на чолі з Вселенським Архиєреєм Папою Франциском у головному католицькому храмі – базиліці святого Петра у Ватикані.

На зворотній дорозі прочани відвідали столицю Угорщини Будапешт. Паломники здійснили прогулянку містом та спробували традиційну угорську страву – бограч.

Висловлюємо щиру вдячність всім паломникам, які здійснили паломництво до Риму та змогли гідно представити Україну перед європейською спільнотою.

Олег Ружилович,
відповідальний за діяльність
паломницького центру святого апостола Якова