У зоні АТО освячено нову каплицю

DSC_0358У неділю, 21 червня 2015 року, в с. Побєда на Луганщині, з Благословення Преосвященного Владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур, Преосвященний Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, голова Координаційної ради душпастирства у критичних ситуаціях при Патріаршій Курії УГКЦ, у співслужінні священиків та за участі військових і мирян, освятив храм святого Архистратига Михаїла, споруджений на колишньому місці дислокації українських військових, яке було обстріляне у вересні 2014 року.

Село Побєда Новоайдарівського району Луганської області – колишнє місце дислокації 3-го батальйону територіальної оборони. В цьому місці, від початку бойових дій на Сході України, капелани здійснювали своє служіння серед військових. Спочатку служили під відкритим небом, а згодом було встановлено наметову капличку, біля якої отці редемптористи 24 серпня 2014 року, в День Незалежності України встановили і освятили березовий хрест.

3-4 вересня 2014 року база була обстріляна з російської сторони системою «Смерч». Після обстрілу, базу було знищено вщент – за офіційними даними загинули 17 українських військовослужбовців. Зруйнований був увесь табір, неушкоджено залишився стояти тільки березовий хрест, як свідчення того, що силу Божу не зламати і що серце воїна патріота ніколи не перестане любити і захищати свою землю.

І тому, саме на цьому місці був освячений храм у честь святого архистратига Михаїла. Він постав руками воїнів 3-го окремого мотопіхотного батальйону 24-ї механізованої бригади та завдяки ревній праці капеланів, зокрема ієромонаха Ореста Сала (студита) – це вже третя капличка, освячена з його ініціативи.  Деякі військові уже мали повертатися додому, але вирішили закінчити храм, щоб подарувати Сходу України нову святиню і ще раз довести, що українці це народ миру і плекають у собі духовні цінності.

 

«Саме так будується український мир», – зазначив у своєму слові преосвященний Владика Богдан.  Наприкінці, єпископ вручив грамоти тим, хто зводив цей Божий дім. Також, поряд з храмом було споруджено і освячено пам’ятний меморіал загиблим на цьому місці.

Нехай цей храм, стане живим свідченням дії Бога у житті людей та незламності українського духу і оберігає наших воїнів.