Владика Богдан Манишин: «Там, де панує гріх, без Христа неможливо перемогти»

+ Богдан МанишинСвято Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього є часом, коли ми можемо віднайти для нас інше розуміння життя, іншу логіку речей, що відбуваються. Сказав Єпископ-помічник Стрийської єпархії владика Богдан Манишин, 27 вересня 2015 року, під час проповіді на Архиєрейській Літургії з нагоди храмового празника у с. Раделичі, що на Миколаївщині.

Проповідник, роздумуючи над моментами втрати і терпінь, які досвідчує людина в житті, представив Божу солідарність з людиною через хресну жертву Ісуса. Далі владика Богдан пояснив спосіб дії зла та приклад поведінки у стосунку до зла з боку людини, беручи до уваги страждання Христа. «Там, де панує гріх, без Христа неможливо перемогти», – сказав єпископ.

Говорячи про зло, як руйнівну силу, Архиєрей підкреслив, що для спасіння людини, повністю оточеної злом, дуже важливо залишитися в світі добра – залишитися собою.

Також владика Богдан звернув увагу вірних на досвід Бога у євангелиста Івана, який дуже детально описує суд і смерть Ісуса, ставлячи за приклад дорогу зцілення євангелиста, котрий знав Старий Завіт, і закликаючи таким чином людей до читання Святого Письма, щоб отримати особисте зцілення у своїх зраненнях.

Говорячи про жертву Агнця-Ісусу на хресті, владика мовив, що на Голгофі Господь творить свою Церкву, яка живитиметься двома Тайнами, пояснюючи символічне значення води та крові, що витекли з проколеного боку Христа, – Тайною Хрещення і Євхаристії.

На завершення проповіді, єпископ підкреслив значення терпіння в житті людини на дорозі до вічності: «Терпіння – це є теж ласка Божа, це є час, коли стираються наші гріхи і наших родин, це час, який наближає нас до Бога».

 

Прес-служба Стрийської єпархії