Владика Богдан освятив новозбудований храм у с. Гірське на Миколаївщині

У неділю 7 жовтня 2018 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії звершив Чин освячення новозбудованого храму блаженного священномученика Миколая Чарнецького у с. Гірське Миколаївського району. Освячення храму стало визначною подією, тому в храмі зібралася велика кількість парафіян та гостей. На подвір’ї новозведеної святині єпископа вітав адміністратор храму о. Віктор Дмитришин разом із парафіяльною спільнотою та запрошеними священнослужителями.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Перед освяченням, владика Богдан, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою і намастив його миром. Далі відбулося освячення самої будівлі церкви зсередини і зовні. Після цього владика Богдан заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Відтак, розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан розважав над недільним євангельським уривком – словами Ісуса Христа про любов до ворогів: “Якщо б нас запитали про те, яким є наш Бог, то більшість відповіла б, що Він є милосердний. Це означає, що у своєму житті ми відчули себе любленими Ним, Господь дав нам відчути, що Він нас любить. І ми маємо дати відчути іншим те, що Бог любить їх також. Тому Христос каже нам любити ворогів. Саме цим християнство відрізняється від інших релігій – любов’ю до ворогів”.

Завершуючи проповідь єпископ наголосив: “Ворог дуже часто не потребує нашого прощення. Однак Господь хоче, щоб зло носієм якого є ворог, не зайшло в нас і ми не стали ще гіршими від нашого ворога. Це не означає, що ми не маємо права на захист, однак, щоб це зло не увійшло в нас ми маємо молитися за наших ворогів. І тоді ми ніколи не станемо гіршими від тих, хто проти нас воює, а станемо ближчими до Бога”.

По завершенні богослужіння єпископ привітав усіх прихожан із освяченням новозбудованого храму. У свою чергу, о. Віктор Дмитришин від імені парафіян подякував владиці Богдану за візит, освячення храму, спільну молитву та пастирське слово. Урочистості закінчилися водосвяттям, після якого єпископ окропив вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.