Владика Богдан освятив новозбудований храм у с. Підгірці на Стрийщині

IMG_727520 червня 2016 року, в Понеділок Святого Духа, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, звершив чин освячення новозбудованого храму Святого Духа в с. Підгірці Стрийського району, після чого очолив Архиєрейську Божественну Літургію. При вході до храму, вітаючи найкращими словами та побажаннями, Архиєрея зустріла численно зібрана парафіяльна громада на чолі з адміністратором о. Богданом Дмитрівим та запрошеними на урочистості священнослужителями.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Перед освяченням, владика Богдан, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, єпископ заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над роллю Святого Духа в житті християн, владика Богдан зазначив: «Наша туга за Богом розвіюється через зішестя Святого Духа, прихід третьої особи Божої, про якого ми так мало розважаємо, якого так мало просимо, але саме Він проводить нас через ціле наше життя. Бог Отець об’являє нам себе через свого Сина, але уприсутнює Сина Святий Дух, який сходить – хліб стає Тілом, вино Кров’ю Христовою, Дух Святий сходить на священиків, вінчає молодят, Він чинить ту переміну, до якої ми всі покликані».

«В Зелені Свята ми прикрашаємо наші храми, доми. “Ви є храмом Святого Духа”, каже нам Господь через апостола Павла. І сьогодні Господь хоче увійти в цей храм, чистий, прибраний, заквітчаний, а тим храмом має бути передусім наше чисте серце. І цей новозбудований храм – нехай буде місцем взаємного служіння, місцем, де всі ми станемо одною християнською родиною. І це наше служіння нехай нас робить відкритими на молитву до Бога, але також – відкритими на проблеми наших ближніх», – продовжив Архиєрей.

Завершуючи проповідь, владика Богдан сказав: «У цьому храмі буде приноситись безкровна Жертва, будуть народжуватися з висот ті, які будуть вінчані Святим Духом, тут будемо проводжати в останню путь наших братів і сестер, будемо пізнавати Триєдиного Бога, який живе в нутрі кожного з нас. Але сьогоднішній день хай буде для нас знаком, що ми повинні будувати храм наших душ. І цей храм, який є знаком того, що Дух Святий приходить і освячує нас, нехай зробить усіх нас щасливими».

Урочистість закінчилися врученням грамот жертводавцям та доброчинцям новозбудованого храму за активну участь у його спорудженні, співпрацю, підтримку та сприяння розвитку релігійно-культурного життя єпархії.

Прес-служба Стрийської єпархії