Владика Богдан освятив новозбудований храм у с. Угольна на Стрийщині

14 січня 2018 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії звершив Чин освячення новозбудованого храму святого Василія Великого в селі Угольна Стрийського району. Освячення храму стало визначною подією, тому в храмі зібралася велика кількість парафіян та гостейНаріжний камінь храму було освячено у 2003 році. Відтоді церкву протягом п’ятнадцяти років років будували за кошти благодійників і парафіян. На подвір’ї новозведеної святині єпископа вітали парох о. Василь Федорович, сотрудник о. Михайло Підперигора разом із парафіяльною спільнотою та запрошеними священнослужителями.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Перед освяченням, владика Богдан, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою і намастив його миром. Далі відбулося освячення самої будівлі церкви зсередини і зовні. Після цього владика Богдан заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Відтак, розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан сказав: “У цей знаменний день, хочу усіх вас привітати з початком початків, з освяченням новозбудованого храму”. Розважаючи над текстом Євангелії свята Обрізання ГНІХ, єпископ зазначив: “Ісус дав відповідь Марії та Йосифові на їхню тривогу, кажучи “я маю бути при справах мого Отця”. І сьогодні той початок початків ознаменовується для кожного з нас саме цими словами – усі ми маємо бути при справах Божих, при справах нашого Отця. Ці слова є знаменням на ціле наше життя”.

“Ми переживаємо подію освячення Божого дому. Кожен з нас має свій дім і ми знаємо як важливо є струдженим, стомленим є повернутися додому, де тебе чекають. Але ми маємо також і цей дім Божий, де на нас завжди чекає Господь. Тут ми є покликані єднатися у одну добру спільноту і стати великою родиною, котра любить і прославляє Бога. А всього цього ми досягнемо, коли будемо брати участь у Святих Таїнствах, де побачимо здійснення обітниці, яку Господь дав усім людям – обітниці вічного життя”, – продовжив єпископ.

Розважаючи над чеснотами покровителя храму, владика Богдан відзначив святого Василія як велику постать в історії Вселенської Церкви, оскільки святий Василій є реформатором літургійного, богослов’я, монашого життя та соціального служіння.

Завершуючи проповідь, єпископ закликав присутніх словами: “Усі ми тут присутні маємо сьогодні ще раз пригадати те, що Господь Бог уклав з нами союз. Він є нашим Богом і Він хоче сказати, що в тій угоді є закон, якого ми маємо дотримуватися – Божі заповіді. І всі, хто у Тайні Хрещення отримав благодать Божу і побачив відкриті двері спасіння, мають собі сказати “я хочу знати закон Божий, хочу його дотримуватись, жити ним”. Нехай сьогоднішній день стане для нас не просто словами, але тим добрим початком початків, щоб зробити постанову поправи і цю постанову здійснити, щоб як Василій Великий та інші подвижники Вселенської Церкви і нашого українського народу, почути слова Господні “Слуго добрий і вірний, у малому ти був вірний, увійди в радість пана свого”.

По завершенні богослужіння єпископ привітав усіх прихожан із освяченням храму та вручив церковні нагороди жертводавцям та будівничим новозбудованої святині. У свою чергу, о. Василь Федорович від імені парафіян подякував владиці Богдану за візит, освячення храму, спільну молитву та пастирське слово. Урочистості закінчилися водосвяттям, після якого владика окропив вірних свяченою водою, а насамкінець відбулося освячення двіниці та дзонів.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.