Владика Тарас очолив Пасхальні богослужіння в катедральному храмі

IMG_5355У ніч Воскресіння Христового, з 31 квітня на 1 травня 2016 року, Преосвящений владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив богослужіння Святої і Світлої Неділі Пасхи у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию. На святкове Великоднє богослужіння зібралися численні парафіяни та прихожани катедри для того, щоб спільною молитвою прославити Воскреслого з мертвих Господа нашого Ісуса Христа, а також освятити паски та інші традиційні великодні страви.

Пасхальні богослужіння розпочалися із Надгробного, яке очолив владика Тарас. Єпископу співслужили канцлер Стрийської єпархії о. Володимир Ждан та священнослужителі катедрального храму.

Після Надгробного, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе», відбувся процесійний обхід навколо храму. В часі обходу священики несли Євангеліє та ікону Воскресіння – Зішестя в ад. Після обходу, величним співом тропаря «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах життя дарував» розпочалася Пасхальна Утреня. Після урочистого співу, Архиєрей відкрив святим хрестом двері храму, до якого з єпископом увійшли священнослужителі та миряни.

По закінченні утрені розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. До її співслужіння долучився також отець Войцех Буковєц – парох Стрийського римо-католицького костелу Різдва Пресвятої Богородиці.

За традицією, в часі Літургії на Пасху, в катедральному храмі читається Євангеліє кількома мовами, на знак того, що Добра Новина голоситься всіма мовами та поміж усіма народами. І після читання Святого Євангелія у грецькій, латинській та українській мовах, до присутніх зі словами Великоднього послання звернувся Преосвященний владика Тарас, який розважав над таїнством Воскресіння Христового у контексті Божого милосердя.

Наприкінці Літургії єпископ освятив Пасхальний хліб – Артос, який є символом хліба вічного життя — Господа нашого Ісуса Христа. Після богослужіння і уставних многоліть владика Тарас привітав присутніх зі світлим празником Христового Воскресіння. На завершення були освячені паски та інші великодні страви принесені вірними до храму.

Прес-служба Стрийської єпархії