Владика Тарас освятив престіл в храмі Перенесення мощей святого Миколая у Городку

IMG_663022 травня 2016 року, в Неділю розслабленого, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, відвідав з пастирським візитом парафію Перенесення мощей святого Миколая, що в м. Городок, де звершив чин освячення нового престолу та, з нагоди храмового празника, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. На церковному подвір’ї, з найкращими привітаннями та побажаннями, єпископа зустрічала і вітала численно зібрана парафіяльна громада, на чолі з адміністратором о. Назарієм Греділем.

Святкове Богослужіння розпочалося з освячення престолу, який символізує наднебесний престіл невидимого Бога – Царя слави. Також він унаочнює гріб Господній та самого Ісуса Христа, який лежить у ньому. Саме на престолі, в часі Літургії, звершується найбільше таїнство перетворення хліба та вина в Тіло і Кров Господа Ісуса Христа. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю та розважаючи над євангельським уривком про зцілення розслабленого, єпископ зазначив: «Ситуація недужого, який хворів 38 років, є дуже подібною до ситуації багатьох християн сьогодні: брак розуміння того, яким є Бог. Нам дуже часто бракує довіри і сподівання на Божу поміч».

«Христос хоче повернути нам розуміння того, яким Він є, що він є Богом добрим, Богом вірним і джерелом життя. Нам важко збагнути, що Господь є як добрий батько – милосердний, що Бог є любов. І коли очікуємо від Бога щось, то Він дає нам себе. Він є першим, хто виходить нам назустріч і каже «візьми своє ложе і ходи», – продовжив владика Тарас.

«Закінчуючи свою розмову з оздоровленим, Господь каже йому більше не грішити. Він відкриває себе як той, хто є здатний простити людині всі гріхи. Бог об’являє свою доброту до людини насамперед тоді, коли каже «прощаються тобі твої гріхи». Прощати гріхи – це найвищий вияв Божого милосердя. І сьогодні, в Рік милосердя, для нас всіх особливо актуально є відкрити для себе Бога, який є добрий і милосердний, відкрити Його як того, котрий є для нас. Бог перший знаходить нас і каже нам «хочеш бути здоровий – не гріши більше», – наголосив проповідник.

Розважаючи над чеснотами покровителя храму, владика Тарас зауважив, що саме святий Миколай є тим прикладом доброти, милосердя, великодушності і любові, якою через руки святого, Бог дотикається до зболілих людських душ: «Він, немовби відблиск Божої доброти і милосердя, своїм заступництвом охороняє всіх тих, хто до нього взиває».

Завершуючи проповідь, єпископ закликав присутніх: «Сьогодні Христос приходить до нас, щоб пробудити в наших серцях глибоку чисту довіру до Бога, який іде нам на зустріч – Бога доброго і милосердного. А нашою найкращою відповіддю нехай буде вдячність Богові за те, що він нам дав сьогодні і за те, що підготував нам на завтра. І цей храм, як місце зустрічі з Христом, нехай стане для нас видимим знаком того духовного храму, який живе в наших серцях, який є збудований з нашої любові до Бога і є нашою вдячністю Богові за Його милосердя і доброту, щоб усі  ми могли бути оздоровлені Його Словом».

Після закінчення Божественної Літургії Архиєрей привітав усіх парафіян з храмовим празником, а, у свою чергу, о. Назарій Греділь подякував єпископові за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. На завершення владика Тарас уділив своє архиєрейське благословення і кожному подарував пам’ятку з нагоди душпастирських відвідин, а потім відбулося водосвяття та окроплення вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії