Владика Тарас Сеньків: «Двері милосердя є дверима до нашої свободи і дверима, якими ми входимо на зустріч Богові, котрий нас тут чекає»

Двері милосердя_420 березня 2016 року в м. Городку владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, звершив Чин Молебню і відкриття «Дверей милосердя» на парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії. Оскільки цей день відзначається Церквою як Неділя Православ’я, єпископ у проповіді найперше пояснив правдиве розуміння тематики свята та роль ікон в духовному житті людини: «Сьогодні є неділя тих, хто правдиво славить Бога і, почитаючи Христа і Марію в іконах, людина виражає свою віру у Божу близькість та присутність, унаочнену через святі ікони. Бо так, як колись мудреці зі Сходу йшли до Вифлеєму, щоб привітати Царя над царями – Бога, а знайшли людину, так само святі ікони віддзеркалюють нам велику правду – Бог став людиною».

Звертаючись до теми Ювілейного Року милосердя, проповідник наголосив: «Сьогодні є мить Божественної доброти, коли Господь, немов олією, помазує кожну душу в цьому світі, переповненому ненависті, беззаконня і нелюдяності, щоб повернути у наші серця віру, щоб просвітити наш розум світлом правди і влити в наше життя мир і свободу, зробити нас вільними від ярма гріха».

«Цей рік є даний нам як час, щоб відкрити для себе джерело правдивого милосердя, котре звільняє людину від гріха, від оков рабства, якими гріх сковує людину і ціле суспільство», – наголосив єпископ, підкреслюючи значення і потребу проголошеного Папою Франциском Ювілейного Року Божого милосердя в житті людини на шляху її спасіння. А також владика Тарас показав відмінність між Божою милістю та фальшивим людським милосердям, яке толерує і пропагує гріх, коли, через втечу від відповідальності, стає причиною абортів, сирітства та руйнування сім’ї: «Милосердя є найвищою Божою справедливістю, а милосердя людське дуже часто стає дорогою до смерті», – сказав єпископ.

Далі Архиєрей вказав на шлях правдивого людського милосердя, який починається з миті пізнання Божого милосердя у його прощенні та коли людина, пізнавши джерело радості, починає новий стиль життя.

«Нехай Пречиста Діва Марія супроводжує вас у ті «Двері милосердя» впродовж цього святого часу на зустріч Христу, котрий є тут, щоб ми, обмиті в Таїнстві Покаяння, оживлені Божественним життям через Євхаристію, ціле своє життя перетворили на Божественну Літургію, котрою Господь довершує спасіння світу», – побажав на завершення проповіді владика Тарас.

Також єпископ освятив новий катехитичний клас на території біля храму, який вміщатиме 20 дітей. До слова, загалом на парафії катехизацію проходять 80 дітей, які навчались по групах у класі, що розрахований на 40 місць.

 

Прес-служба Стрийської єпархії