Владика Тарас Сеньків очолив Пасхальні богослужіння у катедральному храмі

IMG_2911У ніч Воскресіння Христового Преосвящений владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив Богослужіння Святої і Світлої Неділі Пасхи у  катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці міста Стрия.

За традицією, Пасхальні моління у Катедрі тривають впродовж ночі із суботи на неділю Христового Воскресіння. Цьогоріч богослужіння розпочалися із Надгробного, яке очолив владика Тарас. Єпископу співслужили священики катедрального храму, а також отці з деканату м. Стрий та Любінецького деканату. В часі Надгробного Єпарх із духовенством, напереміну із вірними востаннє заспівав скорботний тропар «Благообразний Йосиф», поклонився Святій Плащаниці, перенісши її після цього на престіл, де вона пробуде до Вознесіння.

Після Надгробного відбувся процесійний обхід навколо храму. В ньому взяли участь численно зібрані на Великоднє богослужіння парафіяни і прихожани катедри. В часі обходу священики несли Святе Євангеліє та ікону Воскресіння – Зішестя в ад.

Після обходу, суголосним співом тропаря «Христос Воскрес» розпочалася Пасхальна Утреня. Після урочистого співу Воскресного тропаря, Архиєрей відкрив святим хрестом двері храму, продовжилася Утреня. В часі стихир Пасхи присутнім було уділене мирування.

По закінченні Утрені розпочалася торжественна Пасхальна архиєрейська Свята Літургія. До її співслужіння долучився також отець Войцех Буковєц – парох Стрийського римо-католицького костелу Різдва Пресвятої Богородиці. Після читання Святого Євангелія у грецькій, латинській та українській мовах владика Тарас звернувся до вірних із своїм Великоднім посланням.

Наприкінці Літургії вірні численно приступили до святого Причастя. Після заамвонної молитви єпископ освятив Пасхальний хліб – Артос, а Після Служби Божої і уставних многоліть Владика Тарас звернувся до присутніх із словами Пасхальних привітань і побажань.

На завершення були освячені паски і інші великодні страви принесені вірними до храму.

 

бр. Володимир Мамчин,
для прес-служби Стрийської єпархії